Zpět na » Premier League » Arsenal vyhrál v Readingu a opět vede

Arsenal vyhrál v Readingu a opět vede

Arsenal vyhrál v Readingu a opět vede © -

0

12.11. - Po dvou víkendových hracích dnech se 13. kolo Premier League vměstnalo i do pondělního večera, Reading na Madejski Stadium pohostil Arsenal. Všechny tři body si nakonec po výhře 3:1 odvezli Gunners.

Reading FC - Arsenal FC 1:3

Arsenal na hřišti Readingu potvrdil úlohu favorita a opět se vrátil do čela ligové tabulky, kde vystřídal Manchester United. Gunners se na Madejski Stadium dlouho trápili a nemohli se dostat ke své hře, nevyužili ani výhodnou pozici z přímého kopu. Do vedení se dostali z ojedinělého brejku. Po dlouhém výkopu Almunii, naservíroval Adebayor Hlebovi krásnou přihrávku a ten celou akci vyšperkoval vybídnutím Flaminiho, který si už před prázdnou bránou uměl poradit. V 52. minutě navíc po přiťuknutí Fabregase zvýšil Adebayor přesnou střelou z vápna. Právě Adebayor byl po většinu druhého poločasu na hřišti velmi aktivní a obraně Royals dělal velké problémy, rozhodčí mu dokonce neuznali druhý, naprosto regulérní gól. Na konečných 0:3 pak zvyšoval Alexander Hleb, který využil chyby obrany domácích, pohrál si s Hahnemannem a zakončoval přesně přes hradbu bránících protihráčů. Reading sice v závěru ještě trefil tyč a zásluhou Nicky Shoreyho snížil na rozdíl dvou branek, ale s konečným výsledkem už nic neudělal a Arsenal se tak po výhře vrátil do čela ligové tabulky.