Preview 27. kola PL: Manchester City vyzve Chelsea, United cestují na Loftus Road
© -
4
22.02. -
Manchester City a Chelsea čeká jeden z klíčových zápasů celé sezony. Na Etihad Stadium budou bojovat o druhé místo v tabulce, přičemž Citizens stále nevzdávají boj o titul. Na první United však ztrácejí už dvanáct bodů a svěřence Alexe Fergusona navíc čeká ve 27. kole slabý Queens Park Rangers, kde by se mělo jednat o poměrně jisté tři body.
27. kolo nejvyšší anglické soutěže bude ve znamení šlágru gigantů na Etihad Stadium, kam přijede Chelsea. Nemělo by se však zapomínat ani na utkání hůře postavených mužstev, kterým jde možná ještě o více než vedoucím mužstvům tabulky. Arsenalu se už letos netýká žádná trofej, a tak mu nezbývá než bojovat o co nejlepší umístění v lize. To současné ho neřadí ani mezi postupující mužstva do Ligy mistrů. K tomu bude potřebovat plně bodovat nejen v zápase s Aston Villou, ale zároveň i doufat na klopýtnutí čtvrtého Tottenhamu.
Spurs nastoupí na Boleyn Ground proti West Hamu. Ten je sice poměrně daleko od sestupových vod, ale neměl by usínat na vavřínech, jelikož náskok sedmi bodů na osmnáctý Reading není takovou jistotou. Tottenham půjde do zápasu jako favorit, ale otázkou bude, jak si poradí s únavou ze čtvrtečního utkání Evropské ligy, v níž se o postup rval do poslední minuty.
Queens Park Rangers - Manchester United 
Tým Harryho Redknappa mohl být u United jedním z nejoblíbenějších, jelikož se v posledním kole minulé sezony zdatně rval na Etihad Stadium o dobrý výsledek, který by zároveň na dálku pomohl United k titulu. Sergio Agüero však v nastaveném čase utkání rozhodl a zmařil tak jakoukoliv naději městského rivala. Pro Red Devils to byla jedna z nejtěžších sezon, v níž se podepsali pod nulový počet získaných trofejí (pokud nepočítáme Community Shield).
Letos je ale situace o trochu pozitivnější. Tým Alexe Fergusona kráčí za jubilejním 20. titulem, nadále pokračuje i v FA Cupu a zapomínat by se rozhodně nemělo ani na Ligu mistrů, v níž čeká na United domácí odveta s Realem Madrid. Dalo by se tedy čekat, že Premier League, kde si Rudí ďáblové drží náskok 12 bodů, půjde stranou, ale Alex Ferguson se už v minulé sezoně přesvědčil, že není dobré podcenit jakéhokoliv soupeře, a tak nelze čekat, že by na Loftus Road šetřil výraznou část kádru.
Zasáhne ve formě hrající Nani do utkání na Loftus Road? (zdroj: newsletter.co.uk)
Harry Redknapp má letos už pouze jediný cíl a tím je záchrana. Queens Park Rangers jsou beznadějně poslední a pokud chtějí živit alespoň malou naději na záchranu, potřebují bodovat i v utkání s favority. Podařilo se jim uhrát remízu s Citizens, avšak na United nemají nejlepší vzpomínky, neboť v posledních čtyřech zápasech čtyřikrát prohráli. I nyní je Manchester favorizován bookmakery, ale bude hrát v naprosto odlišné pozici od svého soupeře. S 12ti bodovým náskokem se může United může zdát titul již v kapse, kdežto Queens Park Rangers si nemohou dovolit vypustit jediný souboj. I tento zápas pro ně může být existenční, co se Premier League týče.
Absence:
Harry Redknapp měl ještě v pondělí poměrně rozsáhlou marodku, ale většina hráčů by se mu právě o víkendu měla vrátit do hry. Remy, Cesar, Hoilett se hlásí k návratu. Naopak mimo nadále zůstávají Bosingwa a Johnson.
Manchester United se bude muset obejít bez Rooneyho, kterého trápí nemoc. K dispozici nebudou ani Phil Jones, Scholes a dlouhodobě mimo hru je i Fletcher.
Tip redaktora: 2
Manchester City - Chelsea 
Dva nejbohatší kluby Premier League od sebe dělí pouze čtyři body, přesto však mají naprosto odlišné starosti. Manchester City stále věří v pochybení United, které by jim ještě dalo šanci na titul, Chelsea bude bojovat o udržení třetího místa, neboť ji dohání čtvrtý Tottenham. Mohla by však zároveň zaútočit i na místo druhé, které Citizens ještě nemají úplně zajištěné. Do konce sezony je čeká poměrně náročný los, při němž se dá ještě očekávat, že znovu body ztratí.
Citizens však narozdíl od Chelsea nefigurují v evropských pohárech a mohou se v závěru sezony plně soustředit na ligu a FA Cup. V něm by se navíc znovu mohli střetnout, ale pouze za předpokladu, že oba vyhrají své další zápasy, přičemž Chelsea by při postupu přes Middlesbrough měla čelit ještě Manchesteru United. V týdnu se Blues podařilo postoupit v Evropské lize přes Spartu, avšak nutno podotknout, že se na to Benitezovo svěřenci značně nadřeli. City by tak mohla hrát do karet značná únava jejich soupeře, jelikož Benitez postavil, kromě Lamparda, to nejlepší, co má k dispozici.
Podaří se Chelsea ubránit útočná esa Manchesteru City? (zdroj: nevercaptainnickybutt.com)
Vzájemnou bilanci vedou v posledních letech spíše City. V Community Shield se radovali z vítězství 3:2, v lize předtím 2:1 a poslední zápas na Stamford Bridge skončil bez branek. Ten samý výsledek se na Etihad Stadium příliš neočekává. Citizens se na domácí půdě daří střílet dostatek gólů a to i po odchodu Maria Balotelliho. Jeho góly nyní plně nahrazují Agüero, Tevez a Džeko. Zápas z Manchesteru začíná v neděli ve 14:30 a dle ambicí obou mužstev je rozhodně na co se těšit.
Absence:
Roberto Mancini nemůže postavit Richardse. Po zranění by se měli vrátit Kompany a Barry.
Za Chelsea nepřicestuje pouze Romeu. Se zbytkem kádru může Rafael Benitez plně počítat.
Tip redaktora: 1
Community Shield 2012 Highlights (Manchester City 3:2 Chelsea)
Kompletní program 27. kola Premier League:
Sobota 23. února
Fulham - Stoke
Arsenal - Aston Villa
Norwich - Everton
QPR - Manchester United
Reading - Wigan
West Bromwich - Sunderland
Neděle 24. února
Manchester City - Chelsea
Newcastle - Southampton
Pondělí 25. února
West Ham - Tottenham
Kam dál?
- United by se v dalším kole FA Cupu mohli střetnout s Chelsea
- Manchester United porazil Everton a vede o 12 bodů
- Souhrn 26. kola PL: Chelsea i Arsenal zvítězili, Citizens podlehli Southamptonu
Redakce / FotbalPortal.cz
Kdo zvítězí ve šlágru kola na Etihad Stadium?
Manchester City (11)
Chelsea (21)
Remíza (4)
Uklávám Váš hlas.
- Bayern – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Betano promo kód MAXWIN pro nové hráče (06.2026)
- Atletico – Arsenal: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Bayern: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Liverpool – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Atletico – Barcelona: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Liverpool: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Barcelona – Newcastle: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Man. City – Real Madrid: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- AZ – Sparta: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Real Madrid – Man. City: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Nová česká online casina s licencí MFČR v roce 2026
- Pafos – Slavie: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Plzeň – Porto: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Slavie – Barcelona: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Man. United – Man. City: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Sparta – Aberdeen: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Mistrovství světa ve fotbale favorité 2026: Šance na titul
- Panathinaikos – Plzeň: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Mistrovství světa ve fotbale kurzy 2026: Průvodce
-
Generálka na mistrovství světa byla...
Na Letné výhra nad silným Kosovem, nyní generálka s Guatemalou, kterou bychom přes alibistické řeči o její kvalitě měli... -
Pérez vrací úder! Real Madrid...
Enrique Riquelme postavil svou kampaň prezidentských voleb na dvou velkých, údajně již podepsaných, posilách. To mu ale nakonec... -
Odchod Mbappého z Realu Madrid? V...
Kylian Mbappé je za poslední měsíce pod obrovskou palbou kritiky, za což z velké části mohou sociální sítě. Francouzská... -
Šok v Nantes: Francie v generálce...
Francie bude jedním z největších favoritů nadcházejícího světového šampionátu. V přátelském utkání v Nantes v rámci... -
Mistrovství světa v USA, Kanadě a Mexiku se nezadržitelně blíží. Představitelé pořadatelských zemí i FIFA slibují...
-
Bayern už se nemůže spoléhat na...
Bohužel, pryč jsou časy, kdy se Bayern Mnichov mohl spoléhat na AlphonsaDaviese jako na jednoho z nejlepších beků světa. I... -
Lží na prezidentské křeslo?...
Prezidentské volby v Realu Madrid se blíží. A Florentino Pérez je den po dni čím dál větším favoritem. Riquelmeho...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal


