Zpět na » Premier League » Džeko vydřel tři body v závěru zápasu, City poráží Spurs 2:1

Premier League - Džeko vydřel tři body v závěru zápasu, City poráží Spurs 2:1

Džeko vydřel tři body v závěru zápasu, City poráží Spurs 2:1 © zimbio.com - Střelec rozhodující branky - Edin Džeko.

3

11.11. - REVIEW Manchester City zvládl náročné utkání s Tottenhamem, v němž až do 65. minuty prohrával po brance Caulkera. Poté se však po své tradiční akci dokázal prosadit Sergio Agüero a vítězství na stranu City strhl dvě minuty před koncem základní hrací doby střídající Džeko.

Manchester City 2:1 (0:1) Tottenham Hotspur

Branky: 65. Agüero, 88. Džeko - 21. Caulker

Roberto Mancini byl po neúspěších v Champions League na koberečku u vedení klubu, a tak mu v 11. kole doma s Tottenham nezbývalo než prokázat, že je na lavičce City po právu a s jistotou plně bodovat. City měli od začátku zápasu mírnou převahu a postupně se tlačili do útoku. Byl to však Tottenham, kdo udeřil jako první, když se po centrovaném míči dokázal ve 21. minutě prosadit Caulker.

Tottenham se po vstřelení branky stáhl a více pouštěl do hry domácí mužstvo. Kohouti se snažili hrozit hlavně z rychlých brejků, k nimž se nejčastěji odhodlával velšský expres Gareth Bale. Ani Emmanuel Adebayor ale nijak nezaostával, když pět minut po vstřelení branky chytře našel patičkou Huddlestona a ten jen těsně minul Hartovu branku.

Tři minuty před koncem prvního poločasu ukázal Manchester City svou technickou vyspělost. Yaya Toure vyslal přesnou přihrávkou do běhu Davida Silvu a ten ještě přenechal zakončení Carlosi Tevezovi. Argentinec mířil k tyči, ale Friedel si s jeho střelou dokázal poradit.

Ještě v nastaveném čase prvního poločasu uzavíral počet šancí Zabaleta, který se dostal k míči po přesné přihrávce od Davida Silvy. Jeho slabší zakončení však Friedel bezpečně lapil a do šaten se tak šlo za překvapivého skóre 0:1.

Šest minut po začátku druhého poločasu to byl Yaya Toure, kdo nebezpečně zakončoval z úhlu. Jeho prudká střela však pouze rozvlnila boční síť a Friedel byl tentokrát bez práce. O čtyři minuty později se už domácí fanoušci dočkali a byl to kdo jiný než Sergio Agüero. Argentinský útočník si v šestnáctce pohrál s obranou Spurs a nedal Friedelovi jedinou šanci. Začínalo se tedy od znovu - 1:1.

V 66. minutě se připomněl Gareth Bale, který tvrdou střelou jen těsně minul Hartovu branku. O osm minut později to byl opět velšský rychlík, když se mu podařilo obrat o míč Toureho a vyslat další prudkou střelu směrem na Hartovu branku. Anglický reprezentační brankář byl však připravený a jeho projektil zneškodnil.

Dvě minuty před koncem základní hrací doby se do jedné z větších šancí dostal střídající Edin Džeko a potvrdil svou roli žolíka na lavičce Citizens. Nechytatelnou střelou pod břevno poslal City do vedení a zápas se zdál být rozhodnutý. V nastaveném čase Mancini hlídal čas a uklidňoval hru, když poslal na hřiště Javiho Garciu. Tottenham se už k většímu tlaku nedostal a musel se smířit s tím, že si z Etihad Stadium body nepřiveze.

Manchester City: Hart - Zabaleta, Kompany, Nastasic (57. Maicon), Clichy - Yaya Toure, Barry, Kolarov - Tevez (73. Džeko), Silva, Agüero (90+1. Garcia)

Tottenham Hotspur: Friedel - Walker (78. Dawson), Gallas, Caulker, Vertonghen - Sandro, Huddlestone, Lennon (87. Naughton), Dempsey - Bale, Adebayor (80. Defoe)

Více informací o Tottenham Hotspur naleznete zde.