Zpět na » Premier League » V parádním derby Chelsea přestřílela Tottenham, velkou měrou se na tom podílel Mata

V parádním derby Chelsea přestřílela Tottenham, velkou měrou se na tom podílel Mata © skysports.com - Mata a Sturridge se radují z úvodní branky proti Wolves.

5

20.10. - VIDEO Nádherné londýnské derby nakonec vyznělo pro Blues. Vedení po první půli sice ztratili, ale za přispění famózního Maty nakonec v souboji bývalích kolegů slavil Roberto Di Matteo.

První na White Hart Lane rozčeřili vodu hosté. Po rohu v 18. minutě se míč dostal na Garyho Cahilla, který prudkou ranou hned z první, ještě s pomocí lehké teče, propálil Friedela, 0:1.

Za dvě minuty mohlo být srovnáno po střele Defoa, kterou s námahou vyrážel Čech před sebe a dobíhající Dempsey už míč nestačil uklidit do sítě. Druhá velká šance byla na straně Chelsea, když Mata protáhl Friedela, dostal se i k odražené střele, ale v nadějné pozici přestřelil.

Hned po dvou minutách druhé půle se skóre srovnalo. Huddlestone rozehrál přímý kop na Jana Vertonghen, a ten vrátil na kapitána Gallase, který hlavou dorážel do prázdné branky, 1:1.

„Kohouti“ do druhé půle vstoupil daleko lépe a byli aktivnější. Sigurdsson v dobré pozici z protiútoku však pálil Čechovy do náruče. Podobně se o chvíli později prezentoval Vertonghen.

Vše pak plynulo ve vedoucí gól domácích v 54. minutě. Střílený pokus Lennona pohotově k tyči Petra Čecha uklidil Defoe, 2:1.

Chelsea pochopila, že takhle to dále nejde a dostala míč častěji na své kopačky. V 66. minutě přišla odměna, Gallas odvrátil střílený centr jen na hranici vápna k Matovi a bylo opět srovnáno, 2:2.

Blues se mohli do vedení dostat dříve než v 70. minutě, to by však Torres postupující sám na Friedela nesměl váhat a být obraný Vertonghen. Jak už bylo naznačeno o vedení hostů se postaral opět skvělý Mata, který dostal přihrávku o Hazarda v čas, aby nebyl v ofsajdu a v úniku už si poradil, 2:3.

Tottenham se poté dostal k několika střeleckým pokusům, ale rozhodnout mohl Torres, jeho střela placírkou na vzdálenější tyč však minula jen o centimetry. Po této situaci bylo na obou stranách několik příležitostí. Velice nebezpečnou střelou vystrašil Čecha Walker.

Pojistku však přidal Sturridge, který dostal míč jako na podnose před prázdnou branku od perfektně hrajícího Maty, 2:4. Oba celky předvedli směrem dopředu dobré výkon, ale Chelsea byla efektivnější, o což se velkou měrou zasloužil Mata.

Závěr utkání ještě provázelo skandování fanoušků Chelsea proti Villas-Boasovi až musel jeho bývalý kolega Di Matteo své příznivce uklidňovat.