Zpět na » Premier League » Škrtel smutným hrdinou. Zařídil vedení, po obrovské chybě však pomohl City k remíze

Škrtel smutným hrdinou. Zařídil vedení, po obrovské chybě však pomohl City k remíze © zimbio.com - Smutný hrdina zápasu na Anfield Road - Martin Škrtěl

2

26.08. - REVIEW Liverpoolu se na Anfield Road podařilo dvakrát dostat do vedení proti favorizovaným City. Manciniho mužstvu se však pokaždé podařilo srovnat skóre a oba soupeři se tak museli rozejít smírně za stavu 2-2.

Liverpool - Manchester City 2:2 (1:0)

Branky: 34. Škrtel, 66. Suarez - 63. Yaya Touré, 80. Tevez

Manchester City šel do zápasu druhého kola na Anfield Road s tříbodovým náskokem na Liverpool, který v prvním kole nedokázal bodovat. Brendan Rodgers měl tak v zápase jasný cíl, porazit favorizovaného soupeře a posunout se alespoň o trochu blíže k sezonnímu cíli, kterým je umístění v TOP čtyřce.

Hned v páté minutě však musel Rodgers řešit nepříjemnou situaci, a to když Lucase nuceně střídal Shelvey. O čtyři minuty později se k rohovému kopu dostali City, konkrétně Kolarov, který svůj centr nasměroval přímo do branky, kde byl však připravený Pepe Reina. Liverpool se ke své první vážnější šanci dostal v osmnácté minutě, kdy po přesném centru Sterlinga se k míči dostal Borini, ale jeho střela skončila těsně vedle Hartovy branky.

O minutu později se poprvé výrazněji ukázal Tevez. Po Reinově vyběhnutí se dostal do ostrého úhlu a orazítkoval tyč branky. Za sedm minut to byli zase City, kdo se pokoušel o změnu skóre. Volný přímý kop zahrával Nasri, ale na zadní tyči nenašel žádného ze svých spoluhráčů. V 34. minutě se už skóre měnilo. Po rohovém kopu Stevena Gerrarda si skvěle naběhl Martin Škrtel a svým zakončením nedal Hartovi jedinou šanci. Liverpool vedl v prvním poločase 1-0.

Začátek druhého poločasu nebyl tak zajímavý na gólové šance. Na první si diváci na Anfield Road museli počkat do 63. minuty a byla hned gólová. Po odraženém míči od Kellyho se do hry dostal Yaya Touré, který se těsně před brankou nemýlil a srovnal skóre na 1-1.

V 66. minutě se skóre opět měnilo a znovu to byl Liverpool, kdo šel do vedení. Po ruce Rodwella zahrával přímý volný kop Suarez a přesnou střelou k tyči nedal Hartovi jedinou šanci. V 72. minutě došlo k první spornější situaci, když byl Johnson faulován ve vápně Kolarovem, ale Andre Marriner pokutový kop neodpískal.

Deset minut před koncem základní hrací doby si svou slabší chvíli vybral Martin Škrtel, když malou domu nahrál do gólové šance Tevezovi. Ten si poradil s Reinou a srovnal skóre na konečných 2-2. Nic na tom nezměnily ani šance Džeka v 86. minutě a poté Carolla, jehož pokus odvracel na brankové čáře Jack Rodwell.

Úvodní sestavy:

Liverpool FC: Reina - Kelly, Johnson, Coates, Škrtel - Lucas, Allen, Gerrard, Borini - Suarez, Sterling; Lavička: Jones, Enrique, Carroll, Henderson, Carragher, Shelvey, Downing

Manchester City: Hart - Zabaleta, Kolo Toure, Kompany, Kolarov - Milner, Yaya Toure, de Jong, Nasri - Tevez, Balotelli; Lavička: Pantillmon, Lescott, Savic, Rodwell, Razak, Silva, Džeko.

Rozhodčí: Andre Marriner