Zpět na » Premier League » Představujeme nováčky PL 1/3: Reading hlásí po čtyřech letech návrat mezi elitu

Představujeme nováčky PL 1/3: Reading hlásí po čtyřech letech návrat mezi elitu

Představujeme nováčky PL 1/3: Reading hlásí po čtyřech letech návrat mezi elitu © zimbio.com - FC Reading - vítěz League Championship pro sezónu 2011/2012

1

Líbilo se

13.08. - NEPŘEHLÉDNĚTE FotbalPortal.cz pro Vás připravil představení všech tři nováčků nadcházející sezóny Premier League. Jako první na řadu přichází vítěz League Championship - Reading FC.

Reading FC FC Reading

Umístění v League Championship: 1.

Stadion: Madejski Stadium

Úspěch Readingu zajistila především velice povedená druhá část sezóny. Tým neoplýval velkými jmény, ale k úspěchu ho dovedla konstantnost, jednoduchý fotbal a také dobrá obrana. Royals se mohli pyšnit nejlepší defenzivou v uplynulé sezóně League Championship, inkasovali 41 branek.

Reading se vrací do nejvyšší anglické soutěže po čtyřech letech bojů v League Championship. Mnozí z vás si ještě možná pamatují na poslední sezónu v Premier League, kdy se v dresu Royals proháněli hráči jako Kevin Doyle, Leroy Lita, Shane Long, Seol Ki-Hyeon, nechvalně pro českého fanouška proslulý Stephen Hunt či dokonce český záložník Marek Matějovský.

Změna vlastníka

Jednou z podstatných věcí, které se udály v poslední době v klubu, je i květnová změna majoritního vlastníka. Do hry se dostává další movitý muž, a to Rus Anton Zingarevič. Bývalý majoritní vlastník Sir John Madejski, po němž je pojmenován i stadion, je stále prezidentem klubu.

Zingarevič prostřednictvím firmy Thames Sports Investme (TSI), jejímž je vlastníkem, odkoupil podíl 51% a kromě posílení kádru má v plánu i rozšířit kapacitu Madejski Stadium. Reading by díky této koupi měl být o 90 milionů liber bohatší. Tak tedy uvidíme, jak se bude vyvíjet další klub se značnou peněžní podporou v zádech.

„Přidali jsme do našeho týmu kvalitu, už tak jsme měli dobrý tým, ale přidali jsme něco navíc," vyjádřil se před sezonou Zingarevič. „Premier League je tam, kde chcete být jako majitel. Už jsme začali vylepšovat akademii a tréninkové zařízení. Pokud se první rok udržíme, zlepšíme stadion. Je tu dost věcí co zlepšovat, ale je tu velký potenciál," prohlásil ruský miliardář.

Anton Zingarevič (vlevo) a Sir John Madejski (vpravo) slaví velký úspěch

Zdroj: zimbio.com

Trenér Brian McDermott

Pod vedením Briana McDermotta se konečně podařilo udělat radost Sir Johnu Madejskimu, jeho dvou a půlletá práce se vyplatila. V McDermottovi nehledejte nějakého bouřliváka, je to ledově klidný kouč zaměřující se na detaily.


Zdroj: thesun.co.uk

Klíčoví muži:
V minulé sezóně se hra Readingu opírala o skvělého australského brankáře Adama Federiciho, který vychytal 20 čistých kont. Ze středu hřiště tým řídil Mikele Leigertwood, který dával především klíčové branky a po jeho boku hrál důležitou roli i kapitán Joel McAnuff. Garath McCleary přestože před pěti lety ještě nepatřil mezi profesionály, se zase vypracoval v křídlo, které dokáže dávat branky.

Posílení:

V Readingu si byli vědomi, že i přes tento úspěch je potřeba tým kvalitně doplnit. Obrana jak už bylo řečeno v League Championship obstála, jenže Premier League, to bude velká zkouška. Na stoperskou pozici tedy přišel Adrian Mariappa a na oba kraje obrany zkvalitnění v podobě Chrise Guntera a Nicky Shoreyho, který jde do prostředí, kde už to zná.

Ve středu zálohy vytvoří konkurenci Danny Guthrie, který si v minulé sezóně připsal 19 startů za Newcastle United. A především kvůli brankám přišel Pavel Pogrebňak, jehož 6 gólů z 12 zápasů v jarní části sezóny ve Fulhamu strhlo pozornost celé Premier League.

Pavel Pogrebňak v dresu Fulhamu

Zdroj: ninetyminutesonline.com

Předpokládaná sestava:

Federici - Gunter, Pearce, Mariappa, Shorey - McCleary, McAnuff (Guthrie), Leigertwood, Kebe - Pogrebňak, Le Fondre.

Příchody:

Pavel Pogrebňak (Ú) - volný hráč

Danny Guhtrie (Z) - Newcastle United - volný hráč

Pierce Sweeney (O) - Bray Wanderers (Irsko)

Nicky Shorey (O) - WBA - volný hráč

Chris Gunter (O) - Nottingham Forrest - £2,5m

Adrian Mariappa - Watford - £2m

Odchody:

Mathieu Manset (Ú) - FC Sion

Příprava:

Reading 2:0 Crystal Palace

Bournemouth 2:2 Reading

Ebbsfleet 2:3 Reading

Wimbledon 0:7 Reading

Prvních pět zápasů v PL:

18. srpna - vs Stoke (doma)

22. srpna - vs Chelsea (venku)

25. srpna - vs Sunderland (venku)

16. září - vs Tottenham (doma)

22. září - vs West Brom (venku)


Názor a tip redaktora na umístění: na hraně sestupu 17. či 18. místo

Nabízí se zde paralela s Queens Park Rangers. I Reading nebude mít, co se týče peněz problém. Zatím příliš nerozhazoval za posily, kádr má ustálenou tvář a zdá se, že byl vhodně doplněn. Jenže až sezóna ukáže.

Premier League je přeci jen něco jiného než League Championship a myslím si, že podobně jako QPR bude mít Reading co dělat. V předchozím ročníku měl pomalý rozjezd, což by se mu nyní nemuselo vyplatit, a tak očekávám, že se v lednovém přestupovém období můžeme ještě nějakých těch posil dočkat, když Zingarevič bude zachraňovat situaci. Přesné umístění zatím nedokáži odhadnout, bude záviset, na tom jaká bude situace v lednu a co se bude dít. Reading však podle mého názoru bude bojovat o udržení do posledního kola podobně jako QPR.

Kam dál?

Petr Musil / FotbalPortal.cz

Anketa

Udrží se podle Vás FC Reading ?

Ano (30)

Ano 81,1%

Ne (7)

Ne 18,9%
Celkový počet hlasů: 37
Loading... Uklávám Váš hlas.
Související odkazy
Nejnovější články