Terry byl soudem zbaven obvinění z rasismu
© sportinglife.com - John Terry byl předvolán před soud kvůli rasistickým urážkám
2
14.07. -
Fotbalový obránce londýnské Chelsea John Terry v úterý u soudu ve Westminsteru odmítl, že by rasisticky urážel hráče Queens Park Rangers Antona Ferdinanda ve vzájemném utkání loni v říjnu. Soud ho nakonec shledal nevinným.
Jednatřicetiletý Terry měl 23. října 2011 v utkání Premier League hanlivě nazvat Ferdinanda černým, podle svých slov ale byl jen frustrovaný a tato slova řekl v sarkasmu. "V kariéře mě už mnohokrát nazvali různě, ale rozhodně nepřijmu to, aby mě někdo označil za rasistu. Takový rozhodně nejsem," řekl Terry. Frustrace kapitána Chelsea měla vzejít z toho, že se mu Ferdinand vysmíval ohledně jeho aféry s přítelkyní bývalého spoluhráče Wayna Bridge, Vanessou Perroncel.
Terry podle svých slov prý jen sarkasticky opakoval urážlivé slovní spojení, které řekl Ferdinand a popřel, že by to byl myšlený rasistický útok. Soudce Penny se ho zeptal, proč tak učinil a Terry odpověděl: "V tu chvíli jsem byl naštvaný a šokovaný. Nikdy jsem ohledně toho nebyl uražen na hřišti a jen jsem to zopakoval, v té chvíli nekontrolujete své emoce."
Svá tvrzení, že není rasista dokládá i tím, že se podílí na charitativních projektech svých bývalých spoluhráčů tmavé pleti Marcela Desaillyho a Didiera Drogby.
Po zápase se prý ještě Terry dvakrát Ferdinanda ptal, zda jeho slova bral jako rasistickou urážku. "Jeho odpověď zněla. ´Ne, ne, ne. Řekli jsme věci, které jsme neměli, to je vše.´ Zeptal jsem se ho dvakrát a myslel jsem, že je vše uzavřené," prohlásil Terry, který zároveň odmítl, že by se měl Ferdinadovi omlouvat. "Proč bych se měl omlouvat, když on je ten kdo mě obvinil? To co jsem řekl, bylo v reakci na to, co řekl Anton mě."
Soud ve Westminsteru nakonec obvinění obránce Chelsea zrušil s tím, že Terry rasově nenarušuje společenské soužití. Nejvyšší trest, který vůbec Terry mohl obdržet, bylo 2 500 liber.
Soudce Riddle osvětlil rozhodnutí takto: "I s technickou pomocí, kterou jsme obdrželi, si nemůžeme být jistí, co přesně pan Terry řekl v inkriminovaný moment. Nemáme záběr jasný záběr na pana Ferdinanda, co v tu chvíli říkal. Stěžejním faktem je, že nikdo neslyšel co pan Terry řekl nebo jak to řekl."
"Je možné, že to co prohlásil, nebylo myšleno jako urážka, ale spíše jako výzva k tomu, co věřil, že mu bylo řečeno. Nebylo prokázáno, že by někdo ve vyšetřování lhal. Vzhledem k zmíněným okolnostem, jediný verdikt soudu mohl znít, nevinen."
Kam dál?
- Obránce Chelsea John Terry stane před soudem za rasistické urážky
- Fanoušci se snaží Terryho usvědčit z rasismu
Petr Musil / FotbalPortal.cz
- Francie – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Argentina – Kapverdy: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Austrálie – Egypt: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Švýcarsko – Alžírsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Portugalsko – Chorvatsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- USA – Bosna a Hercegovina: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Mexiko – Ekvádor: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Nizozemsko – Maroko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Brazílie – Japonsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Portugalsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Chorvatsko – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Uruguay – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Norsko – Francie: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Tunisko – Nizozemsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Japonsko – Švédsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Ekvádor – Německo: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Curacao – Pobřeží slonoviny: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Mexiko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Jihoafrická republika tipy na Mistrovství světa 2026
-
Přestupové spekulace: O anglického...
V dnešních přestupových spekulacích se dozvíte, kam všude může zamířit anglický reprezentační obránce, o kterého je... -
Ze dna na vrchol světa: Nico Williams...
Podepsal neuvěřitelnou smlouvu doma v Bilbau, načež celý klub, s ním v čele, propadl. Na mistrovství světa by normálně s... -
Trump to udělal znovu. Při oslavách...
Donald Trump se znovu postaral o jeden z nejdiskutovanějších momentů fotbalového finále. Americký prezident během slavnostního... -
Hull City dál skládá kádr pro...
Hull City zahájil jednání o příchodu Leona Baileyho (28) z Aston Villy. Jamajský reprezentant by měl ještě před koncem... -
Ferran Torres: Hrdina Španělska,...
Na turnaj jel s tím, že nemá jistou budoucnost v Barceloně a v reprezentaci konkurenci v podobě hrdiny Eura Mikela Oyarzabala. A... -
Mudryk prolomil mlčení. Tajemným...
Mykhaylo Mudryk (25) po dlouhé době znovu rozvířil spekulace o své budoucnosti. Ukrajinský reprezentant, který si od začátku... -
Cubarsí ve stopách Cannavara:...
Když FIFA vyhlašovala ocenění pro nejlepšího mladého hráče turnaje, spousta lidí asi čekala, že FIFA si s tím hlavu lámat...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal



