Zpět na » Premier League » Preview sobotních zápasů 13. kola

Preview sobotních zápasů 13. kola

Preview sobotních zápasů 13. kola © flickr.com - Stadium of Light se stane první zastávkou zápasů 13. kola Premier League.

0

Líbilo se

09.11. - Do dvou dnů se tentokrát Premier League rozhodla rozvrstvit zápasy už třináctého kola. V sobotu jsou na pořadu tři a v neděli rovných sedm. Program načíná Tyne – Wear derby Sunderlandu s Newcastlem.

Sunderland – Newcastle

Domácí na svém hřišti naposledy porazili Newcastle před sedmadvaceti lety a ani teď nic nenaznačuje tomu, že by se tato situace měla změnit i po takzvaném Tyne-Wear derby, jak se utkání těchto sousedů nazývá. Black Cats přece jen nevyhráli už šest zápasů v řadě a poslední dobou se svěřencům Roye Keanea zkrátka nedaří. V pondělí docela smolně podlehli i Manchesteru City a tabulkou se tak propadají stále níže. Podobné problémy mají i hosté. Ovšem v jejich případě není výkonnostní pokles tak znatelný, i když nutno říci, že prohra s Portsmouthem z předchozího kola byla pro jejich fanoušky velkým zklamáním. Magpies se však na své soupisce mohou pyšnit Michaelem Owenem, který v pěti zápasech proti Sunderlandu třikrát skóroval. O víkendu by tak mohl tuto bilanci ještě rozšířit.


V zápase se Strakami se může objevit Andy Cole, jenž je po zranění lýtka připraven absolvovat svůj první start za Černé kočky. Po skončení trestu za červenou kartu v duelu s Arsenalem se vrací i Paul McShane, zatímco Greg Halford právě kvůli distanci bude stát. Na marodce zůstane i Edwards s nataženými vazy. Díky zraněnému kolenu Claudia Cacapy se v obraně Newcastlu s největší pravděpodobností představí David Rozehnal. Do hry bude po doléčení zranění schopen naskočit Mark Viduka. Shay Given (třísla), Stephen Carr (vazy) a Damien Duff (kotník) stále zaplňují lazaret hostů.


Derby County – West Ham United

431 minut bez vstřelené branky už Derby krouží po trávnících anglické Premiership. Poslední gólový počin se Rams podařil před měsícem proti Boltonu a neschopnost v koncovce začíná pro Derby znamenat velice vážný problém. S šesti body zahřívá úplné dno tabulky a na přesný zásah čeká jako na boží smilování. West Ham si ale se svou rozsáhlou marodkou také nemůže zrovna vyskakovat. Přesto si Hammers v uplynulých sedmi utkáních venku připsali hned pětkrát body poté, co neinkasovali a na Pride Parku se tuto skutečnost pokusí potvrdit.

Jenomže ti zranění! Alan Curbishley má plnou hlavu starostí, protože nemůže počítat s Kieronem Dyerem, Scottem Parkerem, Julienem Faubertem, Craigem Bellamym, Bobby Zamorou a nově i s Markem Noblem. Slabou náplastí je alespoň návrat Deana Ashtona, Freddieho Ljungberga a Jamese Collinse, kteří doléčili zranění a už i trénovali. Rams zdravotní lapálie jejich hráčů příliš netíží a až na Andyho Todda a Claudea Davise budou kompletní, neboť útočník Kenny Miller je rovněž fit.


Liverpool – Fulham

Role favorita bude v zápase s Fulhamem na straně domácích. Pokud zabrousíme trochu do historie, zjistíme, že Liverpool v posledních třech domácích utkáních tomuto soupeři nadělil celkově dvanáct branek, a i když se Reds v současnosti v Premier League potýkají s koncovkou, na Fulham by mohli vyzrát. Vždyť ve středu měnili v souboji s Besiktasem mezníky Champions League, co se týče nejvyššího vítězství. Istanbulský tým si z Anfield Road odvezl výprask 8:0 a mužstvo z města Beatles se rázem dostalo z mlhy špatných výsledků, které v této soutěži podávalo. Cottagers to s uhájením dobré formy nebudou mít v Liverpoolu lehké. Minulý týden si po solidním výkonu proti Readingu (3:1) užili teprve druhý tříbodový příděl sezóny a navázat na tento úspěch, bude na fotbalovém svatostánku Reds heroický úkol.

Na hřišti se možná objeví španělský uragán Fernando Torres. Ovšem šance na jeho start je 50:50. Dále zraněni jsou Pennant, Alonso a Agger. Na straně hostů je absence znatelnější. Mimo hru zůstávají Cook, Volz, Christanval, Pearce, McBride, Bullard a Elliot.

Petr Dušek / fotbalportal.cz

Nejnovější články