Zpět na » Premier League » Di Matteo: Zdravotní stav Luize a Cahilla se stále zlepšuje

Di Matteo: Zdravotní stav Luize a Cahilla se stále zlepšuje

Di Matteo: Zdravotní stav Luize a Cahilla se stále zlepšuje © chelseafc.com - Cahill a Luiz

1

Líbilo se

14.05. - Největší zápas sezony pro Chelsea se kvapem blíží a stav defenzívy londýnského týmu není ani zdaleka v optimální podobě. Řeč je o finále Ligy mistrů a dvojici marodících obránců. Zranění jak Luize, tak Cahilla se ale podle slov manažera Di Mattea neustále zlepšuje.

Finále Ligy mistrů se odehraje 19. května v Allianz Areně, kde se utká Chelsea s domácím Bayernem Mnichov. A anglický tým nebude moci zcela jistě počítat s kapitánem Johnem Terrym a Branislavem Ivanovićem - oba dva mají stopku za karty.

Otazník visí také nad Gary Cahillem a Davidem Luizem, jenž mají potíže se stehnem a v případě, že by nemohli nastoupit, neměla by Chelsea k dispozici prakticky žádného čistokrevného stopera.

Manažer Chelsea Roberto Di Matteo ale dává stavu obou svých svěřenců naději. Podle slov jednačtyřicetiletého Itala se jejich zranění stále zlepšuje. "Jejich stav je den ode dne lepší. Budeme je tento týden testovat v tréninku a uvidíme, jak daleko můžeme zajít."

Poslední ligové utkání s Blackburnem nedohrál francouzský záložník Florent Malouda. Di Matteo ale doufá, že nepůjde o nic vážného a nepřijde tak před finálovým utkáním o dalšího hráče. "Stáhli jsme ho ze hry z preventivních důvodů. Nechtěli jsme, aby se jeho zranění zhoršilo. Doufejme, že se co nejdříve uzdraví."

A jak by mohla vypadat obranná čtveřice v případě, že by se nestačil dát Luiz ani Cahill do sobotního utkání zdravotně do pořádku? Na pravém okraji by zřejmě nastoupil portugalský veterán Paulo Ferreira. Na post stopera by se s největší pravděpodobností posunul jeho krajan José Bosingwa, který by vytvořil pár s mladičkým Samem Hutchinsonem. Levý okraj obrany by pak dostal na starost Ashley Cole.

Kam dál?

Petr Zikmund / goal.com, FotbalPortal.cz

Související odkazy
Noviny
Nejnovější články