Zpět na » Premier League » Dimitar Berbartov by mohl sehrát roli v přestupu Modriće na Old Trafford

Dimitar Berbartov by mohl sehrát roli v přestupu Modriće na Old Trafford

Dimitar Berbartov by mohl sehrát roli v přestupu Modriće na Old Trafford © theone88.com - Berbatov a Modrić

2

Líbilo se

20.03. - Jednatřicetiletý Dimitar Berbatov je nespokojený se svým vytížením v Manchesteru United a v létě hodlá klub opustit, proto by mohl sehrát významnou roli ve snaze United získat do svých řad Luka Modriće.

V následujících 48 hodinách se očekává, že United využijí klausuli ve smlouvě bulharského útočníka Dimitara Berbatova a prodlouží se zkušeným střelcem jeho stávající kontrakt, jenž by za normálních okolností v létě vypršel.

Tento tah nemá naznačovat skutečnost, že si chtějí ostříleného útočníka United ponechat - letní odchod připustil jak Ferguson, tak hráčův agent. Jde pouze o peníze, které za Berbatova mohou na přestupovém trhu po prodloužení získat. Namísto toho, aby odešel v létě zcela zadarmo, bude mít Bulhar cenu v rozmezí 6 až 8 miliony liber.

Manchester by rád v nejbližším přestupovém období získal do svých řad špílmachra Tottenhamu Modriće, ten ovšem bude v případě prodeje k mání za velmi hutnou částku. Minimálně budou chtít „Kohouti“ utržit za svůj klenot 40 milionů liber a to je částka hodně veliká i pro tak slavný klub jakým Manchester United je.

Proto přicházejí návrhy, že by velmi vysokou cenu chorvatského reprezentanta mohl srazit právě Berbartov, který by byl Tottenhamu nabídnut a nutno dodat, že by se po návratu Adebayora z hostování zpět do City londýnskému týmu hodně hodil.

Jednatřicetiletý kanonýr, jenž se stal v minulém ročníku Premier League dokonce nejlepším střelcem, na White Hart Lane již působil a to v letech 2006 až 2008. Za toto období odehrál 70 zápasů a nastřílel 27 branek. Do Manchesteru následně putoval za částku mírně přesahující 30 milionů liber.

Kam dál?

Petr Zikmund / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Noviny
Nejnovější články