Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Premier League » Ty branky jsem potřeboval, oddechnul si FernandoTorres

Ty branky jsem potřeboval, oddechnul si FernandoTorres

Ty branky jsem potřeboval, oddechnul si FernandoTorres © zimbio.com - Fernando Torres

5

Líbilo se

19.03. - Ostřílený španělský útočník Fernando Torres se dostal do hluboké střelecké krize, kterou dokázal po téměř 25 hodinovém půstu v nedělním pohárovém utkání překonat. Do sítě druholigového Leicesteru City vstřelil dvě branky a výtečným výkonem přispěl k postupu Chelsea do semifinále FA Cupu.

"Potřeboval jsem ty branky, tvrdě jsem pracoval, abych jich dosáhnul, "řekl Torres pro ESPN. "Cítím se mnohem lépe. Hrál jsem dobře, ale nedařilo se mi vstřelit branku, teď se mi to ale konečně povedlo."

Mimo individuální úspěch si španělský útočník pochvaloval také zlepšenou formu svého klubu, který má podle slov Torrese větší odhodlání. Nastolenou cestou by se Chelsea ráda ubírala i v závěru sezony.

"V posledním měsíci byl náš tým mnohem lepší než dříve, jsme mnohem odhodlanější a myslím, že jsme v posledních dvou nebo třech zápasech ukázali, jakým směrem by se mohla naše sezona ubírat."

Chelsea dokázala pod novým trenérem Robertem Di Mattem vyhrávat všechny čtyři zápasy, jenž vedl v roli hlavního trenéra. Torres se domnívá, že se londýnský tým zlepšil jak v ofenzivní fázi, tak zkvalitnil defenzívu.

"Nejdůležitější je skutečnost, že si vytváříme mnohem více šancí než dříve a když si budeme vytvářet příležitosti, tak budeme střílet branky. Na konci zápasu s Leicesterem jsme hráli možná až moc uvolněně, takže jsme dostali dva góly, ale i tak jsme se v defenzívě hodně zlepšili, což nám pomohlo vyhrát zápasy."

Torres podle svých slov podával v průběhu sezony kvalitní výkony, ale jak si sám uvědomuje jeho hlavním úkolem je dávat góly a to se mu dlouho nedařilo. "Myslím, že v této sezoně jsem hrál na velmi dobré úrovni, ale nedařilo se mi střílet branky a úkolem útočníka je branky střílet."

"Pro mě je nedůležitější, že mám podporu od spoluhráčů a také od personálu. Mám také pocit, že mám důvěru manažera. Za to vše jsem samozřejmě Chelsea velmi vděčný. Teď se ale musíme soustředit na poslední dva měsíce sezony, čeká nás několik důležitých zápasů, které chceme vyhrát, "dodal závěrem sedmadvacetiletý útočník.

Obě branky Fernanda Torrese do sítě Leicesteru City

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Petr Zikmund / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články