Zpět na » Premier League » Manchester City pokročil v prodeji Teveze do Corinthians

Manchester City pokročil v prodeji Teveze do Corinthians

Manchester City pokročil v prodeji Teveze do Corinthians © zimbio.com - Carlos Tevez

2

Líbilo se

18.07. - EXKLUZIVNĚ Ještě v minulém týdnu byla nabídka brazilského klubu odmítnuta, ale nyní se zdá, že by k dohodě skutečně mohlo dojít. Carlos Tevez by se tak konečně přiblížil rodině, která je jeho největším současným cílem. 39 milionů liber bylo sice Corinthians odmítnuto, ale pokud přijde z Brazílie vyšší nabídka, Tevez by s největší pravděpodobností měl přestoupit.

Argentinský buldok přišel do City jako vůdce od rivala United a od počátku svého příchodu dokazoval, že se jednalo o velmi vydařený nákup. V minulé sezoně se mu povedlo vyhrát nejlepšího střelce společně s Dimitarem Berbatovem a stal se tak jedním z největších klenotů svého týmu. Od prosince 2010 je však jeho budoucnost v Citizens stále více nejistá, jelikož v tuto dobu poprvé prohlásil, že by chtěl tým opustit, aby byl blíže své rodině, která příchod do Manchesteru odmítá.

Saga Tevez:
12. prosince 2010 - první prohlášení ohledně přání odchodu z klubu
20. prosince 2010 - zrušena žádost o odchodu a přislíbena budoucnost v City
16. května 2011 - Tevez prohlašuje, že zůstane v klubu pouze za předpokladu, že nějak vyřeší otázku rodinných problémů
8. června 2011 - další prohlášení: "Nikdy se nevrátím do malého a mokrého Manchesteru“
4. července 2011 - potvrzeno, že se chystá opustit City
18. července 2011 - Roberto Mancini přichází se zprávou, že souhlasí s prodejem Teveze do Corinthians, pokud budou splněny finanční podmínky City

"Máme dohodu s Corinthians, ale zatím je Carlos stále ještě hráčem City".

Prezident Corinthians Andres Sanchez potvrdil nabídku jeho klubu ve výši 39 milionů a zároveň připustil, že je ochoten ji zvýšit, jelikož se do boje o Teveze zapojil i Juventus. Hráčův poradce Kia Joorabchian však prohlásil, že dohoda s brazilským klubem je na spadnutí a vše nasvědčuje tomu, že by k ní brzy mělo dojít.

Kam dál?

Redakce / BBC.co.uk

Související odkazy
Nejnovější články