Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Premier League » Souhrn 32. kola PL: Arsenal získal povinné tři body, United potvrdili formu proti Fulhamu a West Brom předvedl další obrat proti Černým kočkám

Souhrn 32. kola PL: Arsenal získal povinné tři body, United potvrdili formu proti Fulhamu a West Brom předvedl další obrat proti Černým kočkám

Souhrn 32. kola PL: Arsenal získal povinné tři body, United potvrdili formu proti Fulhamu a West Brom předvedl další obrat proti Černým kočkám © zimbio.com - hráči Manchesteru United se radují ze vstřeleného gólu Hernandéze a ze zisku trofeje Community Shield

5

Líbilo se

10.04. - REVIEW Po úvodním zápase 32. kola Barclays Premier League se zvýšily sestupové obavy Wolverhamptonu poté, co na Molineux podlehl rozdílem třídy Evertonu. Vlci začali dobře, jenže po úvodní brance hostů se vývoj zápasu zcela otočil a Toffees si s přehledem došli pro tři body.

V odpoledním duelu potvrdil mistrovské ambice Manchester United. Vedoucí celek Barclays Premier League si tentokrát poradil na domácím stadionu Old Trafford s hostujícím Fulhamem a před londýnským Arsenalem má na čele už desetibodový náskok.

Zajímavý zápas na Stadium of Light, kde Černé kočky vedli nad West Bromwichem po prvním poločase jednobrankovým rozdílem. Baggies ale ve druhém poločase zabrali a otočili vývoj zápasu. Svěřenci Roye Hodgsona tak potvrdili domácí výhru proti Liverpoolu a získali další tři důležité body. West Brom je nyní desátý, přitom ještě před několika dny bojoval o udržení v Premier League.

V prvním nedělním zápase zavítal druhý Arsenal na půdu Blackpoolu, kterému se přestává dařit a prohře s Gunners ho od sestupové příčky dělí pouhý bod. Zatímco Mandarinky bojují o záchranu, Arsenal bojuje o titul Premier League. Svěřenci Arséna Wengera si z Blackpoolu odvezli povinné tři body a na vedoucí United ztrácejí sedm bodů a mají zápas k dobru.

Wolverhampton - Everton 0:3 (0:3)

Branky: 21´ Beckford, 39´ Neville, 45´ Bilyaletdinov

Everton porazil na Molineux s přehledem domácí Wolverhampton 3:0, získal tři body a dotáhl se pouhý bod za svého rivala Liverpool, zatímco sestupové starosti Vlků se zvětšily. Domácí přitom vstoupili do zápasu dobře.

Vývoj zápasu otočil po jednadvacetiminutách vedoucím gólem Evertonu Jermaine Beckford. Útočník Evertonu se dostal mezi Christopha Berru a Richarda Stearmana a přesnou hlavičkou vstřelil úvodní gól zápasu, který rozhodl o dalším vývoji zápasu.

Vedení hostů zdvojnásobil šest minut před koncem prvního poločasu Phil Neville. Everton udeřil ještě jednou Diniyar Bilyaletdinov, který se prosadil krásnou střelou do horního rohu a upravil skóre zápasu na konečných 3:0. Everton zvítězil na Molineux poprvé od roku 1982.

Sestavy:

Wolverhampton: Hennessey, Foley, Stearman, Berra, Elokobi, Guedioura, Henry, O´Hara, Jarvis, Ebanks-Blake, Fletcher. Střídající hráči: Hahnemann, Craddock, Kightly, Ward, Hammill, Milijas, Mancienne

Everton: Howard, Hibbert, Distin, Jagielka, Baines, Gueye, Neville, Heitinga, Bilyaletdinov, Osman, Beckford. Střídající hráči: Mucha, Vellios, Anichebe, Mustafi, McAleny, Forshaw, Nsiala

Blackburn - Birmingham City 1:1 (1:1)

Branky: 45´ Hoilett - 32´ Bowyer

Zápas mezi sousedícími týmy Barclays Premier League, které bojují v letošní ročníku o udržení, skončil remízou. Blackburn Rovers remizoval v Ewood Parku s Birminghamem City 1:1. Rovers jsou před Blues pouze o skóre, Blues ale mohou kalkulovat se zápasem k dobru.

Vedení se ujali hosté, když se ve dvaatřicáté minutě prosadil po křižném pasu Camerona Jeromeho Lee Bowyer. Už se zdálo, že si Blues odnesou vedení do šaten, jenže v závěru prvního poločasu inkasovali vyrovnávací gól.

Na 1:1 vyrovnal v pětačtyřicáté minutě prvního poločasu David Hoilett, který tak zařídil i konečný výsledek zápasu, protože ve druhém poločasu žádná branka nepadla. V tomto kole padalo velké množství branek v prvním poločase...

Sestavy:

Blackburn: Robinson, Salgado, Samba, Nelsen, Olsson, Jermaine Jones, Phil Jones, Pedersen, Dunn, Hoilett, Santa Cruz. Střídající hráči: Bunn, Emerton, Rochina, Mwaruwari, Roberts, Hanley, Diouf

Birmingham City: Foster, Carr, Johnson, Parnaby, Ridgewell, Larsson, Gardner, Ferguson, Bowyer, Jerome, Phillips. Střídající hráči: Doyle, Murphy, Derbyshire, Fahey, Hleb, Mutch, Davies

Tottenham - Stoke City 3:2 (3:2)

Branky: 11´ a 34´ Crouch, 18´ Modric - 27´ Etherington, 41´ Jones

Tottenham Hotspur dokázal konečně zvítězit, když na White Hart Lane porazil Stoke City. Harrymu Redknappovi se vyplatilo, že po zápase v Lize mistrů proti Realu Madrid dal znovu důvěru Peteru Crouchovi, který vstřelil proti Stoku dva góly a Spurs si po výhře 3:2 nad Stokem připsali první výhru za téměř dva měsíce.

Vstup anglického útočníka byl do tohoto zápasu zcela odlišný od duelu na Santiago Bernabeu. Crouch se prosadil po pouhých 10 minutých, když otevřel skóre zápasu. Za dalších osm minut vedl Tottenham už dvoubrankovým rozdílem poté, co se přesnou hlavičkou prosadil Luka Modric.

Po půl hodině se podařilo Hrnčířům snížit, na dostřel jedné branky dostal Stoke přesnou strefou Matthew Atherington, jenže ve čtyřiatřicáté minutě udeřil znovu Peter Crouch, který vrátil Spurs dvoubrankový náskok. V závěru prvního poločasu upravil naposledy skóre Kenwyne Jones.

Sestavy:

Tottenham: Gomes, Corluka, Dawson, Kaboul, Assou-Ekotto, Van der Vaart, Huddlestone, Modric, Bale, Pavlyuchenko, Crouch. Střídající hráči: Cudicini, Jenas, Gallas, Defoe, Bassong, Rose, Sandro

Stoke City: Begovic, Whelan, Shawcross, Huth, Wilkinson, Pennant, Wilson, Delap, Etherington, Walters, Jones. Střídající hráči: Sorensen, Collins, Fuller, Pugh, Diao, Whitehead, Faye

Bolton - West Ham 3:0 (2:0)

Branky: 15´ a 53´ Sturridge, 21´ Lee

Bolton si poradil doma s přehledem s West Hamem, který stále bojuje o přežití v nejvyšší anglické soutěži. Skvělým výkonem se prezentoval Sturridge, jenž přišel do Boltonu na hostování z Chelsea a nyní přidal další dva góly. Bolton porazil West Ham 3:0.

Po čtvrthodině hry předvedl úžasnou individuální akci Sturridge a vstřelil úvodní gól zápasu. Za šest minut později vsítili domácí další branku. Po přesné přihrávce od Martina Petrova se prosadil Lee Chung-yong.

Domácí završili skvělé sobotní odpoledne v jednapadesáté minutě. Sturridge předvedl tentokrát pohlednou kombinaci se Scottem Parkerem, po níž střílel do odkryté brány. Rob Green neměl žádnou šanci a Sturridge potvrdil svým druhým gólem tří bodový zisk Wanderers.

Branky:

Bolton: Jaaskelainen, Steinsson, Cahill, Knight, Alonso, Lee, Muamba, Petrov, Elmander, Kevin Davies, Sturridge. Střídající hráči: Bogdan, Robinson, Taylor, Klasnic, Moreno, Blake, Cohen

West Ham: Green, Tomkins, da Costa, Upson, Bridge, Noble, Parker, Hitzlsperger, Piquionne, Keane, Ba. Střídající hráči: Boffin, Gabbidon, Cole, Spector, O´Neil, Obinna, Jacobsen

Chelsea - Wigan 1:0 (0:0)

Branka: 67´ Malouda

Chelsea utrpěla uprostřed týdne nepříjemnou porážku s Manchesterem United během domácího zápasu na Stamford Bridge, kde si v sobotu chtěla zvednout chuť a sebevědomí proti Wiganu Athletic. Od obhájce titulu se očekávala jasná výhra, jenže Blues se na výhře hodně nadřeli a nakonec zvítězili těsně 1:0.

Zápas byl dlouho na mrtvém bodě. Až v šestašedesáté minutě vybojoval rohový kop střídající Fernando Torres, jehož pokus dokázal Al Habsi vyrazit. K rozehrání rohového kopu se dostal David Luiz, který ale nedokázal míč přesně usměrnit a dorazit ho musel do sítě nekompromisní a tvrdou střelou Florent Malouda.

Malouda prostřelil hradbu těl před sebou a vstřelil nakonec vítězný gól. Chelsea na vítězství hodně natrápila, důležité však je, že získala tři body. Fanoušky Blues však jistě netěší střelecká impotence Fernanda Torrese, kterého dělí už jen pár minut od toho, aby byl nejdéle čekajícím hráčem Chelsea na premiérový gól.

Sestavy:

Chelsea: Čech, Ferreira, Ivanovic, David Luiz, Cole, Ramires, Mikel, Lampard, Anelka, Drogba, Malouda. Střídající hráči: Turnbull, Essien, Torres, Benayoun, Zhirkov, Kalou, Alex

Wigan: Al Habsi, Boyce, Gary Caldwell, Alcaraz, Figueroa, Watson, Diame, N´Zogbia, McCarthy, Cleverley, Rodallega. Střídající hráči: Pollitt, Gohouri, Di Santo, Moses, Gomez, Sammon, Stam

Sunderland - W.B.A. 2:3 (2:1)

Branky: 10´ Shorey (vlastní gól), 31´ Bardsley - 28´ Odemwingie, 54´ Mulumbu, 72´ Scharner

Pokud v závěru sezóny umí někdo otáčet vývoje zápasů, tak je to bezesporu West Bromwich Albion, který po duelu s Liverpoolem otočil i ten na Stadium of Light, kde po poločase se Sunderlandem prohrával, ve druhém poločase ale vývoj otočil a dokráčel si pro důležité tři body. Baggies porazili Sunderland 3:2 a nyní se nacházejí na 10. místě, daleko od pásma sestupu.

Hrdinou West Bromu se stal Paul Scharner, který zařídil vítězný gól a dovršil tak úžasný obrat. Hosté totiž od desáté minutě prohrával kvůli vlastnímu gólu Shoreyho. V osmadvacáté minutě vyrovnal sice Odemwingie, jenže Černým kočkám vrátil vedení o pouhé tři minuty později Bardsley.

Náskok Sunderlandu smazal devět minut po zahájení druhého poločasu Youssouf Mulumbu. Nejtěžší ránu zasadil domácímu celku a fanouškům rakouský reprezentant Paul Scharner, který vstřelil ve dvaasedmdesáté minutě vítězný gól West Bromu a vystřelil svému týmu tři body.

Sestavy:

Sunderland: Mignolet, Onuoha, Mensah, Turner, Bardsley, Elmohamady, Malbranque, Cattermole, Richardson, Welbeck, Gyan. Střídající hráči: Gordon, Ferdinand, Zenden, Henderson, Muntari, Sessegnon, Colback

West Bromwich: Carson, Reid, Olsson, Meite, Shorey, Thomas, Scharner, Mulumbu, Brunt, Odemwingie, Cox. Střídajích hráči: Myhill, Čech, Morrison, Vela, Fortune, Tamas, Jara

Manchester United - Fulham 2:0 (2:0)

Branky: 12´ Berbatov, 32´ Valencia

Manchester United se zase o krok přiblížil k zisku mistrovské koruny. United vstřelili dva góly během úvodních pětačtyřiceti minut a Fulham porazili 2:0. Svěřenci Sire Alexe Fergusona tak pokračují v úspěšném tažení za ziskem rekordního 19. titulu.

Po úvodních dvanácti minut se prosadil Dimitar Berbatov, který vsítil svou 22. branku v letošní sezóně. Berbatov dostal při útočné akci výhodu, když zaváněla velmi těsným ofsajdem. Rozhodčí se rozhodli ve prospěch útočícího týmu, čehož bulharský útočník dokonale využil.

Vedení vedoucího celku Baclays Premier League zdvojnásobil po půlhodině hry Antonia Valencia, který se prosadil zblízka po velkém úsilí a pohledné akci Naniho. Rudí ďáblové si zajistili výhru během prvního poločasu a s přehledem získali další tři body.

Sestavy:

Manchester United: Kuszczak, O´Shea, Smalling, Vidic, Evra, Gibson, Scholes, Anderson, Valencia, Berbatov, Nani. Střídající hráči: Van der Sar, Brown, Owen, Park, Hernandez, Carrick, Fabio Da Silva

Fulham: Schwarzer, Baird, Hughes, Hangeland, Salcido, Kakuta, Murphy, Etuhu, Dempsey, Dembele, Zamora. Střídající hráči: Stockdale, Kelly, Sidwell, Gera, Gudjohnsen, Greening, Halliche

Blackpool - Arsenal 1:3 (0:2)

Branky: 52´ Taylor-Fletcher - 18´ Diaby, 21´ Eboue, 76´ van Persie

Arsenal snížil náskok vedoucího Manchesteru United na sedm bodů poté, co si s přehledem poradil s Blackpoolem. Svěřenci Arséna Wengera porazili Blackpool 3:1 a udrželi naději na zisk mistrovského titulu Baclays Premier League.

Gunners si vybudovali dvoubrankový náskok během pouhých tří minuty. V osmnácté minutě poslal Arsenal do vedení Abou Diaby. Za tři minuty později přidal druhý gól Emmanuel Eboue. Londýnský klub vedl po prvním poločase dvoubrankovým rozdílem a mířil za povinným vítězstvím.

Ve dvaapadesáté minutě vykřesal naději pro Mandarinky Taylor-Fletcher. Arsenal vedl o jediný gól, ale čtrnáct minut před koncem zápasu zajistil Arsenalu vítězství přesnou trefou nizozemský útočník Robin van Persie.

Blackpool: Kingson, Baptiste, Evatt, Cathcart, Crainey, Adam, Southern, Taylor-Fletcher, Puncheon, Campbell, Varney. Střídající hráči: Rachubka, Eardley, Ormerod, Phillips, Kornilenko, Reid, Beattie

Arsenal: Almunia, Eboue, Squillaci, Koscielny, Clichy, Diaby, Fabregas, Wilshere, Nasri, van Persie, Arshavin. Střídající hráči: Lehmann, Rosicky, Walcott, Ramsey, Gibbs, Chamakh, Bendtner

Aston Villa - Newcastle 1:0 (1:0)

Branka: 24´ Collins

Aston Villa porazila ve Villa Parku hostující Newcastle nejtěsnějším rozdílem 1:0 a získali velmi důležité tři body v boji o záchranu, kdo by to byl řekl před začátkem letošního ročníku. Důležité tři body vystřelil domácímu celku ve čtyřiadvacáté minutě Collins.

Sestavy:

Aston Villa: Friedel, Walker, Dunne, Collins, Luke Young, Downing, Petrov, Makoun, Ashley Young, Agbonlahor, Bent. Střídající hráči: Marshall, Pires, Albrighton, Heskey, Reo-Coker, Clark, Cuellar

Newcastle: Harper, Simpson, Steven Taylor, Williamson, Jose Enrique, Barton, Guthrie, Coloccini, Gutierrez, Ranger, Lovenkrands. Střídající hráči: Krul, Ryan Taylor, Ferguson, Donaldson, Tavernier, Richardson, Kuqi

Kam dál?

Tomáš Reiner / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články