Zpět na » Premier League » Potvrzeno: Reds budou mít nový stadion

Premier League - Potvrzeno: Reds budou mít nový stadion

Potvrzeno: Reds budou mít nový stadion © -

0

Líbilo se

07.11. - Plány liverpoolského fotbalového klubu na stavbu nového stadionu byly schváleny a Reds se tak můžou těšit na nový, šedesátitisícový fotbalový svatostánek.

Po pětihodinovém jednání stavební komise města Liverpoolu byla schválena stavba nového stadionu o kapacitě 60000 diváků za zhruba 400 milionů liber.

Stadion by měl tedy o 15000 diváků větší kapacitu, nežli jeho předchůdce, současný Anfield, s tím, že bude kontruován pro případné další rozšíření na kapacitu 75000.

Původní plány musely být přepracovány, protože američtí majitelé George Gillett a Tom Hicks s nimi nebyli spokojeni.

Na novém stadionu bude 114 V.I.P boxů, dvakrát více, než bylo původně plánováno a také se nově počítá s regenerací okolí, které je mezi Anfield Road a stadionem Evertonu - Goodison Parkem.

Paul Hyett, ředitel firmy HKS Architects k tomuto projektu řekl: "Projekty takového typu nedostáváte každý den a většina lidí se k podobné práci nikdy nedostane. Je fantastické být součástí skvělého města, skvělého klubu.

Mluvčí liverpoolského klubu zveřejnil, že práce na novém stadionu by měly být zahájeny téměř okamžitě a stadion by měl být dokončen v roce 2011.


Ne všichni ale jsou z tohoto počinu šťastní. Například "Hnutí za ochranu venkova" nebo lidé, bydlící blízko Stanley Parku, kde má stadion stát, velmi ostře proti této "monstrózní stavbě" protestovali. "Něco takového by nemělo být povoleno", prohlásil místní radní Steve Radford. A dodal: "Myslím, že ostatní radní jednali, jakoby byli zástupci klubu a ne zástupci obyvatel města".

A co bude s původním stadionem? Podobně, jako byl například arsenalský Highbury přestavěn na obytné budovy, bude Anfield přestavěn na parkoviště, sportovní centrum a hotel.

Stanislav Horák / bbc.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
ojakub - 10.11. Odpovědět

Smajlík 7 Starej dobrej Anfield, ale co, snad tenhle bude stát zato... Smajlík 6

ojakub
Bobeš - 10.11. Odpovědět

Hm hezkej ale Emirates je hezčí Smajlík 6

Bobeš
Fíla - 07.11. Odpovědět

hm heskej to se musi nechat Smajlík 3

Fíla
Aaron - 07.11. Odpovědět

Co jsem viděl, tak to nebude tak strašný jako Coca-Cola Emirates stupidum. Anfield Road je už dost starý jinak by nestavěli nový. Ale pořád je to škoda. Po Highbury to bude další pěkný stadionu ve kterém si už nikdo nezahraje fotbal

Aaron

je to smutný.. další skvělý stadion bude srovnán se zemí... holt čas plyne dál a ani Anfield pro zájmy klubu nestačí.... rád bych aby aspoň vypadal nějak podobně či aby aspoň byl v britském stylu....

C. Fabregas

Obávám se že podobnost začíná a končí v červených sedačkách: http://www.liverpoolfc.tv/media/pre view_0708_new_stadium_flyby_170807_ high.asx

Petr Polák
pepinho - 07.11. Odpovědět

Pěný, ale na Allianz Arenu to stejně mít nebude.

pepinho

Tak to abych si pohnul! Rád bych někdy zažil atmosféru starého dobrého anfieldu osobně! Ale podívejte se na tohle: V Anglii, když se staví stadion, starý se zbourá a postaví se tam domy nebo parkoviště nebo cokoliv. Ale v Česku? Proč bychom ho nenechali chátrat!! Velký strahovský spartakiádní stadion odpočívá už nejeden rok, myslím, podobně chátral desetiletí Stadion branných sportů v Ostravě anebo Zimní stadion J. Kotase tamtéž... A to jsou jen příklady.

Petr Polák
Reklama
Reklama
Nejnovější články