Zpět na » Premier League » Mourinho: Essien myslel, že byl vyloučen

Mourinho: Essien myslel, že byl vyloučen

0

Líbilo se

20.08. - Rozhodčí Rob Styles podle mnohých nezvládl zápas, když "věnoval" Chelsea penaltu, díky níž londýnský klub remizoval 1:1 na hřišti Liverpoolu. Michael Essien považoval sám sebe za vyloučeného poté, co pan Styles začal mávat kartami. K zápasu se vyjádřil i kapitán domácích, Steven Gerrard.

Manažer fotbalové Chelsea, Jose Mourinho, přiznal, že záložník Michael Essien už málem odcházel do šatny, když měl za to, že ho rozhodčí vyloučil po druhé žluté kartě v zápase proti Liverpoolu (1:1).

Ghanský záložník zápas odehrál na postu pravého obránce kvůli velkému počtu zranění, která zdecimovala soupisku londýnského klubu a byl už ve 12. minutě napomínán žlutou kartou za faul na Arbeolu.

V zápase, v němž hlavní arbitr, Rob Styles, ukázal celkem 9 žlutých karet a nevyvaroval se hned několika chybám, Essien považoval sám sebe za vyloučeného ve chvíli, kdy pan Styles začal mávat žlutou kartou na všechny strany, což potvrdily i televizní záběry. Nakonec se ale ukázalo, že napomínaným byl pouze John Terry za protesty.

Mourinho: "Michael se bál, protože byl přesvědčen, že ho pan Styles napomínal podruhé."

Rozhodčí poté vysvětlil, že žlutou kartu ukázal pouze jednomu hráči (Terrymu - pozn. red.), Essien byl jen na stejném místě a proto se mohl mylně domnívat, že byl napomínán také.

Tato situace završila "Stylesovo odpoledne", v němž si na jeho rozhodnutí stěžovali hráči obou týmů a kapitán domácích, Steven Gerrard, prohlásil, že nezvládl tíhu zápasu a podlehl situaci, když zapískal pokutový kop proti jeho týmu po údajném faulu Finnana na Maloudu.

Liverpool, který do té doby vedl brankou Torrese, ztratil díky této chybě vedení a nakonec i důležité body.

Gerrard řekl: "Nebudu o tom moc mluvit, protože se nechci dostat do problémů, ale musím říct, že rozhodčí ten zápas nezvládl. Ať už tu penaltu písknul kvůli naléhání hráčů Chelsea nebo z jiného důvodu, byl to špatný verdikt a já doufám, že to zjistí a omluví se za něj stejně, jako se my hráči omlouváme za naše chyby."

Poté Gerrard ještě doplnil: "Hráli jsme velmi dobře a mám z toho dobrý pocit. Myslím, že tuto sezonu máme na boj o titul. A gól? Ten byl skvělý. Podařilo se mi posunout míč do běhu Fernandovi a ten ukázal, proč jsme ho kupovali. Jen tak dál, Fernando!"

Gerrard také přiznal, že ho v pondělí čeká další roentgenové vyšetření zraněného prstu kvůli povolení případného startu ve středečním přátelském reprezentačním zápase proti Německu.

Stanislav Horák / foxsports.com, breakingnews.ie, fotbalportal.cz

Nejnovější články