Zpět na » Premier League » Neville ukázal Tévezovi vztyčený prostředníček a hrozí mu trest

Neville ukázal Tévezovi vztyčený prostředníček a hrozí mu trest

Neville ukázal Tévezovi vztyčený prostředníček a hrozí mu trest © -

4

20.01. - Obránce Manchesteru United Gary Neville se po úterním prohraném zápase Carling Cupu s rivalem z Manchesteru City ocitl v problémech. Podle středečních informací serveru BBC ukázal vztyčený prostředníček směrem k útočníkovi City Carlosovi Tévezovi a pravděpodobně jej nemine trest.

Byl to právě argentinský útočník, který v úterním zápase rozhodl dvěma góly o vítězství Manchesteru City nad městským rivalem United v poměru 2:1. Tévez ještě minulý rok na jaře hájil barvy "rudých ďáblů", v úterním utkání se nejprve trefil těsně před přestávkou z pokutového kopu a obrat završil v 65. minutě, když hlavou vstřelil vítězný gól.

Po vyrovnávací brance Tévez oslavou gólu naznačoval, že obránce United Gary Neville příliš mluví. Neville totiž před zápasem prohlásil, že manažer United Sir Alex Ferguson udělal dobře, když nechal argentinského forvarda v létě odejít. Neville se však neudržel a směrem k Tévezovi ukázal vztyčený prostředníček.

Vulgární gesto čtyřiatřicetiletého Nevilla ale zachytily televizní kamery a zkušený obránce zřejmě od Anglické fotbalové asociace (FA) obdrží přísný trest. Není to první Nevrlův incident. Při zářijové výhře nad Manchesterem City, kterou zajistil v šesté minutě nastavení Michael Owen, totiž Neville oslavoval rozhodující branku provokativně před sektorem fanoušků "Citizens".

Středeční semifinále pak poznamenala ještě jedna výtržnost ze strany diváků. Zapalovačem hozeným z kotle příznivců Manchesteru City byl zasažen obránce United Patrice Evra, který zrovna sbíral míč za autovou čarou. Také tento incident bude zřejmě vyšetřovat FA.