Zpět na » Premier League » Přestupový kolotoč Arjen, díl. x-tý (zřejmě poslední)

Premier League - Přestupový kolotoč Arjen, díl. x-tý (zřejmě poslední)

0

Líbilo se

23.08. - Okolo spekulací a zaručených informací ohledně přestupu Arjena Robbena z londýnské Chelsea do Realu Madrid bylo napsáno už opravdu mnoho.
Nyní se ale zdá, že se tato přestupová kauza blíží k závěru, protože podle posledních informací vedení Realu kývlo na finanční požadavky Chelsea.

Jak už jsme informovali v článcích dříve, spekulace o jeho přestupu do španělska se datují od roku 2006. K dohodě mezi kluby ale, zdá se, došlo až nyní.

Přestup nyní, podle zástupců Chelsea, závisí na Robbenovi a jeho osobních požadavcích na kontrakt a také na zdravotních testech.

Přestupová částka by měla činit 25 milionů liber.

Podle Johna Terryho je odchod Robbena velkou ztrátou. "Cítíme velké zklamání z jeho odchodu," prohládil kapitán londýnského klubu.
"Je to hráč světové extratřídy a k tomu ještě hodně mladý. Je to skvělý kamarád, a to nejen můj, ale celého týmu. Je nám líto, že odchází, ale i tak mu všichni přejeme, aby se mu v novém působišti dařilo."

Prohlášení o Robbenově přestupu přichází v době, kdy Real ohlašuje další přestupy - příchod Heinzeho z Manchesteru United a odchod Cicinha do Říma.

Robben v Chelsea působí od roku 2004, kdy přestoupil z Eindhovenu. Za klub odehrál 104 zápasů a vstřelil 19 branek. Vedení Chelsea mu v létě nabídlo prodloužení smlouvy, podpis ale Robben oddaloval a místo prodloužení kontraktu si zvolil přestup.

President Realu, Ramon Calderon, už dlouho opakovaně zveřejňoval zájem přivést holandské křídlo do svého klubu a to se mu zřejmě konečně podařilo.

V Realu Madrid se setká se svými krajany Ruudem van Niistelroyem, Wesleym Sneijderem a Roystonem Drenthem a rozšíří tak řady hráčů, jenž přestoupili v létě do Realu (mimo zmiňovaného Gabriela Heinzeho a Wesley Sneijdera, Roystena Drenthe jsou to Jerzey Dudek, Javier Saviola, Pepe and Christoph Metzelder).

Po ukončení jednoho velmi často omílaného přestupového tématu se nyní dostává do popředí téma v médiích neméně omílané - přestup Daniela Alvese, o nějž měly zájem oba týmy - Real i Chelsea. To je ale trochu jiný příběh.

Stanislav Horák / bbc.co.uk, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články