Zpět na » Premier League » Zprávičky z Premier league...

Premier League - Zprávičky z Premier league...

0

Líbilo se

27.08. - ...aneb co se událo v anglické nejvyšší soutěži a o čem se momentálně nejvíce mluví.

Největší přestup všech dob by asi znamenal přesun brazilce Ronaldinha z Barcelony do londýnské Chelsea o kterém informovalo několik médií v čele s britským The Daily Mail. Majitel klubu, Roman Abramovich vyjádřil touhu přivést Ronaldinha do pátku(konec přestupového období).
A to i přesto, že manažer a trenér Chelsea prohlásil, že po nákupu Bellettiho právě z Barcelony už pro něj přestupové období skončilo. Hodnota Bercelonského záložníka se odhaduje na neuvěřitelných 85 milionů liber (3,85 miliardy korun).
Zdali je to pouze spekulace nebo se o tento přestup skutečně pokusí se můžeme jen dohadovat, každopádně moc času už nezbývá a není přiliš pravděpodobné, že se přestup uskuteční. Ale kdo ví?

Liverpool trápí zranění. V poslední ligový zápas nedohrál Sami Hyypia, který má zlomený nos, ani Jamie Carragher, který má zlomené žebro. Zatímco finovi zřejmě zlomenina nosu nezabrání nastoupit v úterý v odvetě třetího předkola Ligy mistrů proti Toulouse, Carragher zřejmě bude chybět. Bude muset totiž ještě podstoupit několik vyšetření a délka jeho absence zatím není známa.
Tyto zranění by mohly znamenat, že manažer Reds, Rafael Benitez, se bude muset do pátku ještě poohlédnout po nějakém obránci na hráčském trhu.

West Ham uvažuje, že ještě do konce přestupového termínu přivede do týmu z Blackburnu Benni McCarthyho, za něhož nabízí 8 milionů liber. Nabídka odešla poté, co manažer Alan Curbishely nedokázal přivést Eidura Gudjohnsena z Barcelony ani Nicolase Anelku z Boltonu.

S blížícím se koncem přestupového okna se objevují další a další možné příchody a odchody. Newcastle by ještě rád přivedl dva hráče londýnské Chelsea. V jejich hledáčku se údajně objevili Lassana Diarra a Glen Johnson. Oba hráči by mohli být k dispozici poté, co kouč Chelsea Jose Mourinho připustil, že by se do konce přestupového období zbavil jednoho či dvou hráčů.

Martin Jol, manažer Tottenhamu, se nemůže smířit s nedělní porážkou na Old Trafford. Podobně, jako Benitez minulý týden, i Jol poukazuje na penaltovou situaci v zápase. Narozdíl od Liverpoolu, proti němuž penaltu rozhodčí odpískal za hodně sporný zákrok, v zápase na Old Trafford penaltu rozhodčí neodpískal. Jol označil Wese Browna za kouzelníka, který zastavil míč na první pohled nedovoleně. Další sporný zákrok přišel při stažení Berbatova.
Jol k tomu řekl: "Jsem si jistý, že to byla jasná penalta a kdyby se totéž přihodilo opačně, určitě by byla odpískána. Musíte být kouzleník, aby jste takový míč zastavil. Brown použil vše jako brankář, aby míč zastavil. Jenže on je obránce! Jsem naštvaný, protože hráči United neustále jen řečnili a nám neodpískali penaltu. Jsem si jistý, že pokud bychom vyrovnali, dokázali bychom zápas otočit.
Druhá strana ovšem s penaltou nesouhlasí. Sir Alex Fergusson prohlásil: "Podle toho, jak hráči Spurs protestovali, jsem si myslel, že to penalta byla, Wes ale řekl, že míč zpracoval hrudí."
Bez zajímavosti není ani fakt, který zveřejnili statistici: Proti Manchesteru United na Old Trafford bylo za posledních 15 let, odpískáno pouhých 7 penalt !!!

Stanislav Horák / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články