Zpět na » Premier League » Nedělní zápasy Premier League: Everton poprvé zvítězil, raduje se i Aston Villa

Nedělní zápasy Premier League: Everton poprvé zvítězil, raduje se i Aston Villa

Nedělní zápasy Premier League: Everton poprvé zvítězil, raduje se i Aston Villa © eurosport.yahoo.com -

0

30.08. - Anglická nejvyšší soutěž nabídla v nedělním programu kromě utkání Portsmouth - Manchester City ještě další dvě utkání. Z první výhry se radoval Everton a Aston Villa navázala na výborný výsledek z Anfieldu, když doma porazila Fulham.

Everton - Wigan 2:1

Domácí byli posilněni postupem do základních skupin Evropské ligy přes českou Olomouc, v Premier League však doposud nezískali ani bod. A špatně to vypadalo s týmem z Liverpoolu i v tomto utkání. Wigan se dostal do vedení v 57. minutě zásluhou hlavičky Paula Scharnera. Radost hostujícího celku netrvala dlouho, už za pět minut se podařilo vyrovnat Louisi Sahovi. Toffees nakonec místo bodu brali všechny tři, když se nastaveném čase trefil Leighton Baines z penalty po faulu na Joa.

Aston Villa - Fulham 2:0

Villans navázali na bodový zisk z Anfieldu a dokázali zdolat i londýnský Fulham, který tak podruhé za sebou prohrál 0:2, v minulém kole se na jeho hřišti radovala Chelsea. Domácí slavili už ve třetí minutě, když si míč do vlastní sítě srazil obránce John Pantsil. Pojistku přidal ve druhé půli Agbonlahor a nevýrazný Fulham už si žádnou šanci nevypracoval.