Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Premier League » Ivanovič: Skromný hrdina

Ivanovič: Skromný hrdina

Ivanovič: Skromný hrdina © www.skysports.com - Branislav Ivanovič

0

Líbilo se

09.04. - Přiznejte se - kdo z vás zaznamenal, že do jednoho z nejslavnějších klubů současnosti přestoupil loni 15. ledna srbský defenzivní univerzál Branislav Ivanovič z Lokomitivu Moskva? Asi jen ti největší fotbaloví znalci. Necelých patnáct měsíců po té jej vynáší do nebes celá "modrá" část Londýna. Chelsea tento vysoký bek zajistil dvěma góly vítězství ve čtvrtfinále Ligy mistrů na půdě Liverpoolu.

Při představování londýnského celku se u jména Ivanovič mezi novináři a fanoušky řešilo jediné - dokáže alespoň částečně na pravé straně zastoupit zraněnou portugalskou hvězdu Bosingwu? Guus Hiddink na něj při sestavování týmu na důležitý zápas s Liverpoolem ukázal a pětadvacetiletý rodák ze Sremské Mitrovice jej nezklamal.

Obrovsky mediálně sledované ostrovní derby Liverpool-Chelsea bylo pro Ivanoviče teprve šestým zápasem za A tým "Blues" v základu. Srbrský vicemistr Evropy do 21 let se zaskvěl již v úvodu, kdy vyhlavičkoval mimo bránu Petra Čecha gólovou pumelenici Kuyta. Že hra hlavou patří mezi jeho silné stránky poté potvrdil také na druhé straně hřiště, kdy se dvakrát parádně prosadil právě hlavou po standartních situacích. Chelsea díky němu otočila z 0:1 na 2:1, třetí gól pak již přidal kanonýr Drogba.

VIDEO BRANKY NA 1:1 V PODÁNÍ IVANOVIČE:

"Jsou to pro mě fantastické chvíle. Jsem velmi šťastný, protože jsem mohl nastoupit na pravém kraji obrany a navíc jsem dal po rohových kopech dva góly. Vstřelil jsem čtyři góly za srbskou reprezentaci a teď dva za Chelsea," rozplýval se Ivanovič, který už v současnosti patří ke stabilním členům seniorské reprezentace. Před pár dny zařídil Srbsku vítěznou brankou kvalifikační triumf v Rumunsku.

Stále však zůstává velmi skromný. "Nerad mluvím o sobě, hráli jsme dobře jako tým a to je pro nás skvělé. Já jsem se jen snažil odevzdat pro mužstvo maximum," podotkl pětadvacetiletý zadák. I proto je v kabině "Blues" oblíbený. "Je to dříč, který když dostane příležitost a nastoupí do utkání, tak by za tým vypustil na hřišti duši. Proto mu všichni přejeme zaslouženou odměnu, které se dnes dočkal," potvrdil za všechny český brankář Petr Čech.

Chválou nad jeho přístupem k tréninkům i zápasům nešetřil ani kouč Guus Hiddink. "Když se připojíte k takovému klubu jako Chelsea a pak zjistíte, jak těžké je dostat se do jednotlivých zápasů, musí to být pro hráče náročné. Ale on ukazuje na trénincích odhodlání a dnes se mu to vrátilo," řekl jeden z nejrespektovanějších trenérů současnosti.

Přesto si můžete být jistí, že Ivanovič zůstane i po skvělé středeční noci stále tím skromným a pracovitým mužem, jakým byl nyní. I to z něj dělá potencionální defenzivní hvězdu budoucnosti. V pětadvaceti letech má jako obránce ještě svůj výkonnostní vrchol před sebou.

Jan Novák / Fotbalportal.cz/ Lidovky.cz

Nejnovější články