Zpět na » Premier League » Transfer deadline day

Transfer deadline day

Transfer deadline day © evertonfc.com - barclay premier league

0

Líbilo se

02.02. - Průběžně aktualizováno! Netradičně druhého února končí v Anglii přestupové období. Premier League totiž měla na programu v sobotu a v neděli ligové kolo a vedení anglické soutěže se tedy konec přestupového okna rozhodlo přesunout na 2. února.

Kluby mají čas hráče získat do 17:00 britského času, u nás tedy o hodinu déle. Po uzávěrce však mohou kvůli špatnému počasí hráče získat s povolením vedení Premier League. Přehled všech uskutečněných přestupů je v dolní části článku.


19:34 - Přestupy ustávají, zdá se, že je definitivní konec přestupního období.

18:44 - Italský a portugalský tisk tvrdí, že Quaresma do Chelsea skutečně zamířil. Oficiálně ale nikdo nic neví.

17:31 - ROBBIE KEANE (Liverpool - Tottenham): Velký přestup číslo 1 je potvrzen oficiálně, Robbie Keane se po půlroce stal opět hráčem Tottenhamu. Pokud se nyní Fernando Torres zraní, Liverool má po titulu.

17:28 - Podle mluvčího Zenitu Petrohrad přestup Arshavina do Arsenalu zkolaboval.

18:17 - JUAN CARLOS MENSEGUEZ (San Lorenzo - WBA): A je tu další přestup. Do West Bromwiche Albion míří křídelní útočník Juan Carlos Menseguez z argentinského San Lorezna. Bývalého hráče Wolfsburgu tradičně čeká půlroční hostování.

18:10 - MICHAEL CHOPRA (Sunderland - Cardiff): První potvrzený přestup po konci termínu. Michael Chopra se po neúspěšném půldruhém roce v Sunderlandu vrací do Cardiffu. Zatím na hostování do konce sezony.

18:07 - Chelsea se údajně už před koncem termínu dohodla s Interem na hostování Quaresmy do konce sezony. A Inter dostane příplatek za odeslání e-mailu o vichřici...

18:00 - PŘESTUPOVÉ OKNO BYLO ZAVŘENO! Pokud ale klubům přestupy zhatilo nepříznivé počasí, Premier League dá vyjímku. I když mám pocit, že to není případ Arshavina a Keana.

17:55 - Jamie Clarke opouští Blackburn a míří do Rotherhamu z League Two. Zbývá pět minut! V přestup na poslední chvíli doufá Olivier Kapo, který chce odejít z Wiganu. Ale už to asi nestihne, možná si měl říct trochu dřív...

17:50 - Zbývá deset minut do konce přestupního termínu a Chelsea chce údajně přetáhnout Tottenhamu Ricarda Quaresmu. Keanův ani Arsavinův přestup ještě není uzavřen.

17:34 - OLIVIER DACOURT (Inter - Fulham) Ano, Brain32 má pravdu, 34letý defenzivní záložník bude do konce sezony interu hostovat ve Fulhamu.

17:25 - Andrei Arshavin už na Emirates Stadium prošel lékařskou prohlídkou a je hodně blízko přestupu do Arsenalu. O pár set metrů dále se už údajně uzavírá i přestup Robbieho Keana do Tottenhamu. A Liverpool údajně obdržených 15 milionů liber využije na přestup Davida Villy z Valencie.

17:13 - YOUSSOUF MULUMBU (PSG - WBA): Na poslední chvíli se posílil i West Bromwich Albion. Poslední tým Premier League získal na hostování z Paris Saint Germain 21letého defenzivního záložníka na půlroční hostování z opcí na přestup

17:00 - Do konce přestupního termínu zbývá hodina a pravděpodobně je na spadnutí přestup Arshavina do Arsenalu. Gunners by se konečně s ruským reprezentantem měli dohodnout na podmínkách smlouvy. Naopak přestup Giovaniho dos Santose se nejspíše neuskuteční, mexický mladík v Portsmouthu neprošel lékařskou prohlídkou!

16:54 - RYAN TAYLOR (Wigan - Newcastle): Přestup Taylora potvrzen jen o čtyři minuty později.

16:50 - CHARLES N´ZOGBIA (Newcastle - Wigan): Očekávané se stalo skutkem. Charles N´Zogbia opuští St. James´ Park a míří do Wiganu, kde podepsal smlouvu na tři a půl roku. Cenou by měla být výměna Ryana Taylora, jehož přestup opačným směrem by měl být uzavřen v nejbližších minutách.

16:35 - Vedení Premier League oficiálně potvrdilo, že pokud klubům v uzavření přestupu zabrání nepříznivé počasí, transfer může být zpečetěn až po uzávěrce, která je v 17:00 britského času. Premier League však k odsouhlasení vyjímky potřebuje oficiální e-mail od obou zúčastněných klubů. Vedení skotské Premier League i Football League (druhá až čtvrtá liga) nic podobného neplánuje.

Podle neoficiálních spekulací už Arsenal stačil dokončit velký přestup. Ne však Arshavina, nýbrž Nika Kranjčara, kterého však do konce sezony nechá v Portsmouthu na hostování! Pompey do konce sezony naopak opustí mladík Khaleem Hyland, který bude hostovat v belgickém Zulte Waregemu.

Na přestupovém poli se rozjel Fulham. Ten prodloužil hostování Juliana Graye z Coventry do konce sezony a z Norwiche si stáhl mladého beka Elliota Omozusiho. Naopak opačným směrem putuje do konce sezony Adrian Leijer.

A v neposlední řadě je tu výměna Newcastlu a Wiganu. Působiště by měl změnit Ryan Taylor i Charles N´Zogbia. Taylor už je v údajně v Newcastlu na lékařské prohlídce. BBC to zdělil předseda Latics Dave Whelan.

16:00 - Dvě hodiny do konce termínu a přestupů je zatím velmi málo. Dalším by však mohl být přesun Ricarda Quaresmy, který nebyl dopsán na soupisku Interu Milán pro jarní část Ligy Mistrů a byl viděn v blízkosti White Hart Line. Tottenhamu se však nedaří dokončit ani přestup Robbie Keane. Nesmíme ale zapomenout ani na Caluma Davenporta, stoper West Hamu by mohl zamířit na sever do Sunderlandu.

15:30 - JO (Man City - Everton): Další hostování do konce sezony a opět v hlavní roli útočník. Brazilec Jo, který přišel v létě za 18 milionů liber, se za půl roku v Manchesteru City trefil pouze jednou. Ve zbytku sezóny se bude góly pokoušet střílet v Evertonu.

Co se týče spekulací: Newcastle hledá náhradu za Shaye Givena v Championship, v hledáčku má irského brankáře Kierana Westwooda z Coventry. O soutěž níže by se mohl posílit i Stoke, který chce za 7 milionů liber levého záložníka Cardiffu Joe Ledleyho.

V tuto chvíli do konce přestupního termínu chybí dvě a půl hodiny. Mnoho klubů však žádá o prodloužení přestupního termínu do půlnoci (britského času), aby mohly přestupy dotáhnout! Podle vedení Football League se ale nic podobného nechystá a stále platí pátá hodina.

15:10 - HENRI CAMARA (Wigan - Stoke): Po dlouhé době konečně přestup, lépe řečeno hostování. Do konce sezony se ligovému nováčkovi Stoke upsal senegalský útočník Henri Camara z Wiganu.

15:00 - Stále žádný nový přestup. Na spadnutí je však kromě Keana i přesun Henri Camary z Wiganu do Stoke a také Giovaniho dos Santose do Portsmouthu. Bývalý hráč Barcelony, který v Tottenhamu zcela vybouchl, by už měl na Fratton Parku podstupovat zdravotní prohlídku.

14:30 - Velmi blízko návratu do Tottenhamu je podle všeho Robbie Keane. Liverpool už potvrdil, že schválil přestupovou částku 15 milionů liber a Keane odcestoval do Londýna podepsat smlouvu. Přestup by oba kluby měly uzavřít do jedné hodiny.

14:15 - Zatím do Premier League přišel jediný hráč. Zkušený defenzivní záložník a řecký reprezentant Angelos Basinas přišel z AEK Atény do Portsmouthu. 33letý bývalý hráče Mallorcy nebo Panathinaikosu podepsal smlouvu na rok a půl.

Premier League hráči spíše opouštěli. Barnsley se posílilo hned o dva takové, na hostování přišel Andranik z Fulhamu a Adam Hammill z Liverpoolu . Liverpool opustil na hostování i Peter Gulacsi, který zamířil do čtyřligového Herefordu. Pro změnu z Manchesteru United na hostování odešel obránce James Chester, který zamířil do Peterborough z třetí ligy.


Chelsea FC:

Příchody: -
Odchody: Jimmy Smith (Leyton Orient, hostování)

Everton FC:

Příchody: Jo (Man City, hostování)
Odchody: -

Fulham FC:

Příchody: Elliot Omozusi (Norwich, návrat z host.), Olivier Dacourt (Inter, hostování)
Odchody: Andranik (Barnsley, hostování), Adrian Leijer (Norwich, hostování)

Liverpool FC:

Příchody: -
Odchody: Adam Hammill (Barnsley, hostování), Peter Gulacsi (Hereford, hostování), Robbie Keane (Tottenham)

Manchester City:

Příchody: -
Odchody: Jo (Everton, hostování)

Manchester United:

Příchody: -
Odchody: James Chester (Peterborough, hostování)

Newcastle United:

Příchody: Ryan Taylor (Wigan)
Odchody: Charles N´Zogbia (Wigan)

Portsmouth FC:

Příchody: Angelos Basinas (AEK Atény)
Odchody: Khaleem Hyland (Zulte Waregem)

Stoke City:

Příchody: Henri Camara (Wigan, hostování)
Odchody: -

Sunderland AFC

Příchody: -
Odchody: Michael Chopra (Cardiff, hostování)

Tottenham Hotspur

Příchody: Robbie Keane (Liverpool)
Odchody: -

West Bromwich Albion:

Příchody: Youssouf Mulumbu (PSG, hostování), Juan Carlos Menseguez (San Lorenzo, hostování)
Odchody: -

Wigan Athletic:

Příchody: Charles N´Zogbia (Newcastle)
Odchody: Henri Camara (Stoke, hostování), Ryan Taylor (Newcastle)

Kam dál?

Ondřej Voska / bbc.co.uk

Související odkazy
Nejnovější články