Zpět na » Premier League » Given uvažuje o změně klubu

Given uvažuje o změně klubu

Given uvažuje o změně klubu © teamtalk.com - Shay Given

0

Líbilo se

02.01. - Debakl, který v neděli Liverpool uštědřil hráčům Newcastlu, velmi těžce nese brankář Magpies Shay Given. Jen díky němu a jeho fantastickým zákrokům Liverpool gólů nenastřílel mnohem víc. Podle svého právníka, chce Given dokonce St. James´ Park opustit

Newcastle dostal v neděli výprask 1:5 od vedoucího týmu anglické Premier League, Liverpoolu. A to mohlo být skóre mnohem vyšší. Jen kdyby v bráně Newcastlu nestál irský 32letý brankář Shay Given, který pochytal obrovské šance.

Jenže pro samotného Givena bylo pět gólů obrovským zklamáním, sám totiž podal velmi nadprůměrný výkon. "Shay je velmi zklamaný z výkonu týmu proti Liverpoolu a už si nepřeje ho někdy zažít. Byl to pro něj nejhorší okamžik kariéry," prohlásil Givenův právník Michael Kennedy. Ten dokonce naznačil odchod svého klienta ze severoanglického města.

"Když v roce 2006 podepsal Shay novou smlouvu, vedení klubu slibovalo boje o trofeje. Jenže místo toho hraje Newcastle hrozně a bojuje o záchranu. Shay je v Newcastlu 11 let a cítí, že mu dal všechno, co mohl. Pokud přijdou nabídky, hodlá je promýšlet." V posledních dnech se mluví hlavně o zájmu Arsenalu, Tottenhamu a Manchesteru City.

Naopak o další prodloužení působení Givena má zájem manažer Strak Joe Kinnear. "Všichni víme, jak dobrý je Shay brankář a musíme se pokusit ho v Newcastlu udržet. Jeho výkon proti Liverpoolu byl fantastický, jenom potvrdil, že je to nejlepší brankář v Premier League."

Given do Newcastlu přišel v 1997 za 1,5 milionu liber z Blackburnu Rovers. Před svým odchodem na sever Anglie hostoval ve Swindonu nebo Sunderlandu. Je odchovancem Celticu. V dresu Magpies nastoupil k 459 utkání a to ho ještě dlouhodobě pronásledují problémy se zraněním.

Podle anglických médií je Tottenham, Manchester City i Arsenal připravený nabídnout Newcastlu 8 miliomů liber.

Kam dál?

Ondřej Voska / teamtalk.com

Nejnovější články