Zpět na » Premier League » Tévez vidí svou budoucnost v Manchesteru United optimisticky

Tévez vidí svou budoucnost v Manchesteru United optimisticky

Tévez vidí svou budoucnost v Manchesteru United optimisticky © -

0

Líbilo se

02.01. - Na konci června skončí argentinskému útočníkovi Carlosu Tévezovi dvouleté hostování v Manchesteru United a pokud by se mu nepodařilo vyjednat trvalý přestup, stal by se jednou z velkých ryb na přestupovém trhu. Tévez ale v pátek pro list Daily Mail řekl, že svou budoucnost vidí pouze v týmu United.

V minulé sezoně pomohl Tévez "Rudým ďáblům" k zisku titulu v Premier League i k triumfu v Lize mistrů, za United tehdy nastřílel devatenáct branek. Na podzim se trefil osmkrát i přesto, že v probíhající sezoně nedostává ani zdaleka tolik herních příležitostí.

Manchester United získal Téveze v roce 2007 na dvouleté hostování z West Hamu United. A právě to skončí letos v červnu. Obě strany mají zájem na trvalém přestupu, problémem je ale hráčova vysoká cena a také to, že Téveze vlastní třetí strana, manažerská firma MSI, což pravidla v Anglii zakazují.

"O své budoucnosti příliš nepřemýšlím, jelikož stále opakuji, že mým cílem je zůstat v Manchesteru United. V příštím týdnu by měla pokročit jednání o mé nové smlouvě, můj agent je neustále v kontaktu se zástupci United. Všechno vypadá velice pozitivně. Nyní záleží na Manchesteru a i když vím, že se na mě vyptává řada dalších zájemců, já chci hrát i nadále za Manchester United," prohlásil Tévez.

"Začátek sezony byl pro mě složitý, ale myslím, že se to pomalu obrací k lepšímu. Příliš jsem nehrál, ale to neznamená, že mě chtějí v Manchesteru zbavit. Nemám nutkání utíkat," dodal u veřejnosti nejoblíbenější argentinský fotbalista.

Čtyřiadvacetiletý Tévez je odchovancem argentinského klubu Boca Juniors, hrál také za brazilský Corinthians a West Ham United. Získal tituly v argentinské, brazilské i anglické lize. Dále triumfoval v Poháru osvoboditelů, Lize mistrů, Interkontinentálním poháru a olympijských hrách. Jako individuální ocenění získal Zlatou kopačku pro nejlepšího střelce OH 2004, cenu pro nejprospěšnějšího hráče Poháru osvoboditelů, třikrát za sebou se stal vítězem ankety o Jihoamerického fotbalistu roku a byl zvolen také nejlepším sportovcem i fotbalistou Argentiny.

Z velkých triumfů čeká na výhry ze světového šampionátu a z turnaje Copa América. Tévez patří do základní sestavy argentinské reprezentace, za seniorský výběr hraje od roku 2004. Od té doby si připsal už 44 startů, v nich se trefil sedmkrát.

Kam dál?

v l / Mediafax, Jirka Štádler

Související odkazy
Nejnovější články