Zpět na » Premier League » Johnson zařídil vítězství Citizens

Johnson zařídil vítězství Citizens

0

Líbilo se

16.09. - Manchester City po dvou ligových prohrách opět dokázali zvítězit a díky tomu se posunuli na druhé místo tabulky Premier League. Aktualizace - video Johnsonovy branky.

Výhru domácích zařídil Michael Johnson, který si udělal výlet do obrany Aston Villy, která k němu byla velmi uctivá. Johnson svůj průnik zakončil přesnou přízemní střelou, kterou překonal Scotta Carsona v brance Aston Villy.

Hosté měli dostatek příležitostí k vyrovnání. Hlavně hlavičky Johna Carewa nebo Martina Laursena po rohových kopech je mohou mrzet. Stejně jako fakt, že z celkových sedmnácti střel se mezi tři tyče Schmeichelovy branky vešla jen jediná a s ní si brankář domácích poradil.

První poločas patřil víceméně domácím. Hosté se k první vážnější akci dostali až po čtvrthodině hry, Melburgova střela ale Schmeichela nevystrašila. Po několik minutách o sobě poprvé dal vědět Johnson, který unikl po levém křídle, uvolnil se přes bránícího hráče, ale vychytal jej vyběhnuvší Carson, jehož hlavu Johnson trefil. V 25. minutě neodhadl Schmeichel míč, ale Agbonlahorův pokus domácí zblokovali na roh. Po zbytek poločasu měli opět více ze hry domácí, i když závěr patřil hostům. Carew ale obě své střely poslal mimo a poločas tak skončil 0:0.

Hned v úvodu půle druhé zasadili domácí hostům rozhodující úder Johnson, jehož průnik po kombinaci s Elanem zakončený střelou po zemi pod Carsonem byl excelentní a můžete si jej prohlédnout ve spodní části článku.

Domácí vyklidili po vstřelení branky pole a dali hostům dostatek prostoru k vytvoření tlaku a vytvoření několika šancí. I přesto ale obrana Citizens vydržela až do konce a tři body zůstaly doma. Stejně, jako si udrželi domácí neporazitelnost.

Branky: 48. Johnson

Sestava Manchesteru City: Schmeichel, Onuoha, Richards, Corluka, Garrido, Vassell (64. Jihai), Johnson, Hamann, Petrov, Mpenza (85. Bianchi), Elano (83. Ball).

Sestava Aston Villy: Carson, Mellberg, Laursen, Knight, Bouma (82. Gardner), Agbonlahor, Reo-Coker (82. Petrov), Barry, Young, Carew (66. Maloney), Moore.

Diváků: 38363

Johnsonovu branku je možno shlédnout zde:

Stanislav Horák / fotbalportal.cz / bbc.co.uk

Nejnovější články