Zpět na » FA Community Shield » Community Shield: Manchester City využil oslabení Chelsea a v pohledném utkání zvítězil

Community Shield: Manchester City využil oslabení Chelsea a v pohledném utkání zvítězil © zimbio.com - kapitán Carlos Tevez po vstřelení jediného gólu během zápasu Premier League mezi Manchesterem City a Chelsea

0

12.08. - VIDEO Po prvních spíše zahřívacích minutách se v závěru první půle prosadil Torres. Utkání značně ovlivnilo vyloučení Ivanoviče a Citizens toho dokonale využili brankami Tourého, Tevéze a Nasriho. Za Chelsea ještě snižoval po hrubce Pantilimona Bertrand.

Z úvodu utkání bylo patrné, že oba týmy jsou teprve na startu sezóny a příliš zajímavých momentů na hřišti vidět nebylo. První zajímavější situaci měli Citizens. Tevéz ze standartní situace volil místo centru střelu, ale Čech byl pozorný. Zápas byl opatrnější a spíše jen s náznaky šancí.

Pět minut před koncem první půle přeci jen branka padla. Skvělou práci odvedl Ramires, který obešel Zabaletu a předložil míč Torresovi, který levačkou umístil míč do protipohybu Pantilimona, který dostal v brance City přednost před Hartem, 1:0.

O chvíli později však přišla pro Chelsea nepříjemnost. Euforii ze vstřelené branky zchladil Branislav Ivanovič, který šel tvrdě do souboje s krajanem Kolarovem ve skluzu nohama napřed, a to se trestá v Anglii jasně. Chelsea tedy hrála od 42. minuty o deseti hráčích v poli.

Manchester City využil přesilovku hned osm minut po startu druhé půle. Centr ze strany Terry odvrátil na hranici velkého vápny jen k Yaya Tourému, který si narovnal míč na pravačku a skvělou střelou zakončil k tyči, 1:1.

V 59. minutě poté opět z hranice velkého vápna vypálil Carlos Tevéz, tak že lépe už to ani nešlo, vymetl horní růžek branky Chelsea a poslal svůj tým do vedení, 1:2.

Krutou dvacetiminutovku druhé půle pro Chelsea ještě opepřil Samir Nasri, který dostal přihrávku od Kolarova a ze vzduchu nohou zakončil k tyči, 1:3.

Naději pro Blues ještě vykřesal prakticky Pantilimon, jelikož neudržel Sturridgovu střelu z dálky a jeho chyby využil Bertrand a doklepl, 2:3.

V závěru utkání mohl potvrdit vítězství City Agüero, ale ve vyložené šanci selhal. I přes velkou snahu Londýňanů už si nedokázali vytvořit žádnou vyloženou šanci a zisk Community Shield slaví Manchester City.