Zpět na » FA Community Shield » Manchester United oplatil Chelsea porážku z loňského ročníku a raduje se ze zisku trofeje Community Shield

Manchester United oplatil Chelsea porážku z loňského ročníku a raduje se ze zisku trofeje Community Shield © zimbio.cz - ze zisku trofeje Community Shield se raduje Manchester United, který porazil Chelsea 3:1

8

08.08. - REVIEW Ve Wembley odstartoval nový ročník anglické fotbalu zápasem superpoháru s názvem Community Shield. O trofej se pravidelně utkává vítěz Premier League a anglického poháru. Nyní tomu bylo ale jinak. Chelsea totiž ovládla obě soutěže a tak byl jejím soupeřem druhý Manchester United.

Blues chyběl kvůli zranění český brankář Petr Čech, který si zranil během letní přípravy. Místo Čecha se do brány postavil Hilario. Siru Alexu Fergusonovi také scházeli hráči jako je Obertan, Ferdinand, Carrick a další opory.

Chelsea - Manchester United 1:3 (0:1)

Branka: 41´ Valencia, 76´ Hernandéz, 83´ Kalou, 90+2´ Berbatov

Zápas dvou nejúspěšnějších anglických klubů zahájil výkopem Manchester United, jehož hráči se představili v nových červených dresech s bílým límečkem odkazující na historii.

První šanci měli na kopačce hráči United. V páté minutě se snažil Valencia přelobovat Hilaria, bezúspěšně. Za čtyři minuty později to byl opět Manchester United, do zahrozil. Aktivní Valencia našel přesným centrem Scholese, ten napálil míč z voleje, bohužel pro Rudé ďábli vysoko nad.

Několik málo okamžiků na to si svou první šanci zápasu vytvořila londýnská Chelsea. Anelka střelou za hranicí šestnáctky prověřil Van der Sara. Brankář United nedokázal míč zkrotit a vyrazil ho před sebe. Do velké šance se poté dostal Kalou, odkrytou bránu ale trefit nedokázal.

V sedmnácté minutě zahrozila znovu Chelsea. Ivanovič přeskočil o hlavu Vidiče a hlavičkou mířil přesně k tyči. Van der Sar předvedl reflexivní zákrok a míč vyrazil na rohový kop.

O několik sekund později zahrozil na druhé straně Wayne Rooney, kterého našel přesnou lobovanou přihrávkou za obranu Scholes. Rooney jen o vlásek minul tyč. V další šanci se ocitl Park, jeho tvrdá střela se mezi hráči dvakrát nebezpečně odrazila. Gól z toho ale nakonec nebyl.

Po půl hodině hry se dostal k zakončení hlavou opět Ivanovic, který se prosadil v souboji s O´Sheaem. Jeho hlavička ale skončila tentokrát nad.

Čtyři minuty před koncem prvního poločasu sehráli Rudí ďáblové rychlou akci. Scholes poslal dlouhý pas do strany na Rooneyho, který poslal míč pod sebe do místa, kam si naběhl Valencia a přesnou střelou poslal United do vedení.

Před výkopem druhého poločasu udělal Sir Alex Ferguason v sestavě tři změny. Ze hřiště odešel Park, Owen a Rooney. Místo nich přišel na hrací plochu Nani, Berbatov a letní posila Hernandéz.

Pět minut po začátku druhého poločasu ohrozili Blues bránu United. Utajená přízemní střela Maloudy skončila těsně vedle. Na opačné straně zahrozili Rudí ďáblové, Scholes poslal další výborný pas na střídajícího Hernandéze, ten chvíli počkal a poté vyslal mezi dvěma obránci Chelsea přesnou přihrávku na Berbatova, který v pádu nedokázal přesně zakončit.

V šedesáté minutě poslal Ancelotti do hry dva nové hráče. Mikela nahradil útočník Didier Drogba a Anelku vystřídal Sturridge.

V šestašedesáté minutě mohl Berbatov přihrát do běhu Hernandézovi, jenže možná trochu sobecky zasóloval a o míč přišel. Chelsea se dostala do rychlého protiútoku, který zakončil střelou zpoza pokutového území Kalou. Van der Sar byl připravený a střelu zkrotil.

Chelsea si poté vytvořila několik šancí. Nejprve zkoušel Essien vstřelit gól přesnou technickou střelou na vzdálenější tyč. Jeho pokus ale skončil těsně mimo. V dalších okamžicích udělal Van der Sar chybu, kterou napravil, když chytil střelu Cola.

Blues byli sice aktivnější, v šestasedmdesáté minutě ale neuhlídali Valenciu, který poslal napříč pokutovým územím přihrávku na neobsazeného Hernandéze. Ten s dostatečnou dávkou poslal míč do sítě a zvýšil na 2:0 pro United. Hernandéz při zakončení trefil sám sebe do obličeje, od kterého se následně odrazil míč do brány.

V 82. minutě poslal Essien ideální přihrávku za obranu na rozběhnutého Sturridge, který se ocitl ve vyložené šanci. Van der Sar ale jeho střelu dokázal vyrazit. Za pár vteřin se do šance dostal opět Sturridge, holandský brankář ale střelecký pokus z jeho kopačky opět vyrazil, jenže jen před sebe. Míč dorazil do sítě Kalou a snížil na 1:2.

V nastaveném čase zpečetil Berbatov vítězství Manchesteru United nádherným lobem přes golmana. United oplatili Chelsea porážku po penaltovém rozstřelu z předchozího ročníku, když zvítězili přesvědčivě 3:1. Ze zisku trofeje FA Community Shield pro rok 2010 se radují hráči Rudých ďáblů.

Chelsea byla sice aktivnější a přestřílela Manchester United, jenže rozhodují branky a těch United vstřelili více. Sir Alex Ferguson má důvody k úsměvu. Jeho svěřenci zvládli vstup do nového ročníku a získali první trofej.

Chelsea: Hilario, Paulo Ferreira, Ivanovic, Terry, Cole, Essien, Lampard, Mikel, Kalou, Anelka, Malouda, Střídání Turnbull, Benayoun, Drogba, Zhirkov, Sturridge, Van Aanholt, Bruma.

Manchester United: Van der Sar, O´Shea, Jonathan Evans, Vidic, Fabio Da Silva, Valencia, Scholes, Carrick, Park, Owen, Rooney. Střídání: Kuszczak, Berbatov, Giggs, Smalling, Hernandez, Nani, Fletcher