Zpět na » Primera Division » Barcelona se rozhoduje, zda si nechat Arauja, Flick je pro

Barcelona se rozhoduje, zda si nechat Arauja, Flick je pro

Barcelona se rozhoduje, zda si nechat Arauja, Flick je pro © iconsport - Hansi Flick by si přál, aby Araujo zůstal v Barceloně

0

Líbilo se

26.06. - NEPŘEHLÉDNĚTE Situace kolem Ronalda Araujoa v Barceloně se za posledních pár týdnů výrazně proměnila. Na konci sezóny to vypadalo, že s největší pravděpodobností odejde v létě. Nyní, s příchodem Hansiho Flicka na trenérskou lavičku, se zdá, že jeho setrvání je zatím pravděpodobnější.

Barcelona nemá v úmyslu Araujoa prodat za žádnou cenu, protože Flick ho považuje za klíčového hráče svého kádru. Ovšem pokud se situace s jeho smlouvou nebude řešit, může se klub dostat do pozice, kdy ho bude muset prodat. Současná smlouva uruguayského obránce platí do roku 2026. Pokud se do příštího léta nepodaří domluvit na novém kontraktu, mohl by být v té době k dispozici za nižší cenu.

Hráč bude muset přistoupit na podmínky klubu

Barcelona si Araujoa chce udržet, ale nebude kvůli němu rozhazovat peníze. Podle španělského deníku Sport by funkcionáři klubu od pětadvacetiletého obránce očekávali úsilí a touhu nadále setrvat v klubu. Katalánský klub si uvědomuje, že nemůže nabídnout tak vysoký plat jako jiné týmy, přesto by se rád spolehnul na jeho ochotu zůstat.

Zda dojde k nějakému posunu v otázce Araujovy smlouvy po jeho účasti na Copa America, zatím není jasné. Barcelona doufá, že ano, protože chce mít jeho budoucnost co nejdříve vyřešenou.

Ronald Araujo sends out strong message about Barcelona future amid Bayern  interest - Barca Blaugranes

Araujo je považován za jednoho z nejlepších mladých obránců v Evropě a jeho ztráta by pro Barcelonu byla citelná. Nový trenér Flick na něj evidentně hodně spoléhá a jeho kvality by chtěl využít ve své herní strategii. Záleží tedy především na tom, zda bude ochoten přistoupit na finanční podmínky klubu a podepsat novou smlouvu. Pokud ne, Barcelona bude muset zvážit všechny možnosti, včetně jeho prodeje v nejbližším přestupovém období.

Nikolas Kočica /

Nejnovější články