Zpět na » Primera Division » Toni Kroos je pro Real Madrid nenahraditelným géniem

Toni Kroos je pro Real Madrid nenahraditelným géniem

Toni Kroos je pro Real Madrid nenahraditelným géniem © iconsport - Toni Kroos po Mistrovství Evropy ukončí kariéru

1

Líbilo se

21.05. - Toniho Kroose v Realu Madrid nikdo nenahradí. To je fakt. Německý záložník se zapíše do historie jako jeden z nejlepších hráčů všech dob, je unikátní nejen v dnešním fotbale, ale i v celé historii tohoto sportu. Jeho fotbalové schopnosti nemají obdoby a jeho mentalita je klíčem k jeho úspěchu. Pro Kroose bylo finále Ligy mistrů stejným zápasem jako každý jiný zápas. Často sám říkal, že nikdy není nervózní. Nikdy. Prostě si nazuje své bílé kopačky a vyjde na hřiště dělat to, co umí nejlépe. Dirigovat tempo hry.

Už od svého prvního zápasu v Realu Madrid působil, jako by byl součástí týmu deset let. A o deset let později, v jeho posledních zápasech, to nebude vypadat jinak. Mezi jeho nespočet světových kvalit patřila zejména jeho konzistence a schopnost řídit hru. Během deseti sezon v klubu tento záložní stroj téměř nikdy nechyběl na hřišti a jeho přihrávky byly téměř vždy přesné.

Real bude muset hrát jiným stylem

Není pochyb o tom, že Real Madrid bude v příští sezoně jiným týmem. Ztráta nejlepšího záložníka na světě vytvoří v každém týmu prázdnotu. Kroosova schopnost rychle přelívat hru z jedné strany na druhou, uniknout tlaku a zakládat útoky směrem vpřed byla pro systém Realu Madrid naprosto zásadní. Tým bude nucen se transformovat a vydat se novým směrem s mladším záložním jádrem a příchodem nových útočných talentů. Úspěch této sezony je z velké části zásluhou kvality Kroose. Ancelotti bude muset změnit herní plán.

Kroos byl jako hráč jednoduše génius. Fotbal hrál tak lehce, že jeho první dotek by měl být součástí fotbalového kurikula, z nějž by se mladí hráči učí. Je jedním z nejlepších, ne-li nejlepším, nahrávačů na světě, jakého jsme kdy viděli. Každé jeho rozhodnutí na hřišti bylo jasné, stejně jako jeho definitivní rozhodnutí mimo něj. Odejít na vrcholu a ukončit kariéru v Realu Madrid. Toho dosáhne jen málokdo. Hodně hráčů láká hrát dál a získat poslední velkou výplatu, většina hráčů si na konci kariéry zvolí tuto možnost. Ale Kroos vždycky chtěl odejít s hlavou vztyčenou, jako hráč Realu Madrid.

OFFICIAL: Toni Kroos announces his retirement - Managing Madrid

Kroose nikdo nenahradí, a bude se na něj dlouho vzpomínat. Tým se bude muset naučit hrát bez něj. Během posledních několika let odešlo z klubu plno legend, ale Toni Kroos herně zanechá možná největší prázdnotu vůbec.

Nikolas Kočica /

Nejnovější články