Zpět na » Primera Division » Real Madrid Mbappému otevře dveře ke Zlatému míči, myslí si bývalý obránce Liverpoolu

Real Madrid Mbappému otevře dveře ke Zlatému míči, myslí si bývalý obránce Liverpoolu

Real Madrid Mbappému otevře dveře ke Zlatému míči, myslí si bývalý obránce Liverpoolu © iconsport.photo - Kylian Mbappé

2

Líbilo se

05.04. - Kylian Mbappé je bezpochyby jedním z nejlepších hráčů planety. Co mu ale chybí k tomu, aby se stal tím vůbec nejlepším a dostal se třeba i ke Zlatému míči? Ligue 1 už si podmanil, a nemá to kam posouvat. To Real Madrid, to je jiná. Podle bývalého obránce Liverpoolu Josého Enriqueho je Real Madrid to, co Mbappého dovede k fotbalovému trůnu.

Kylian Mbappé je prostě zjev. Na světě asi není hráč, co by svou hrou fascinoval více. Má prostě všechno. Zakončení, rychlost, dribling, tvůrčí schopnosti, herní myšlení, hezky se na něj dívá. Jeden z top 5 nejlepších hráčů planety stoprocentně. Jenomže z Ligue 1 přímá cesta na úplný vrchol nevede. Před sezónou bychom řekli, že Erling Haaland už ho překonal. Treble v nejtěžší lize světa, překonané rekordy, zatímco Mbappé si tak nějak tradičně došel pro titul, byl nejlepším střelcem, ale to ve finále nikoho nezajímá. Bohužel, v PSG se řeší jen Liga mistrů, kde to zatím nejde.

Odemkne Real Madrid Mbappého potenciál?

Aby se Mbappé dostal na trůn, musí hrát někde, kde je i ligová soutěž relevantní. V létě se s největší pravděpodobností konečně dočkáme. Real Madrid je jednoznačně destinací, kde může Mbappé naplnit svůj potenciál, ačkoliv už je mistrem světa, několikanásobným francouzským mistrem a asi nejlepším hráčem v dějinách Ligue 1, má se kam posouvat. Schopnosti na to být ihned nejlepším hráčem světa už má. Potřebuje ale prostředí, kde to potvrdí. To si myslí i José Enrique. Bývalého beka Liverpoolu se LiveScore zeptal na to, u kterého hráče ho mrzí, že s ním nikdy nehrál. Tohle byla jeho odpověď.

„Určitě Kylian Mbappé. Je to nejlepší hráč planety. Je úžasný. Jakmile se dostane do Realu Madrid, vyhraje Zlatý míč," řekl José Enrique.

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články