Zpět na » Primera Division » Barcelona má zájem o klenot z Bilbaa. Nico Williams by mohl být náhradou za Dembelého

Barcelona má zájem o klenot z Bilbaa. Nico Williams by mohl být náhradou za Dembelého

Barcelona má zájem o klenot z Bilbaa. Nico Williams by mohl být náhradou za Dembelého © iconsport.photo - Nico Williams je v hledáčku Barcelony

0

Líbilo se

14.09. - Iňaki Williams byl kdysi považován za opravdu elitní talent španělského fotbalu a klenot Bilbaa. Stejně jako Iker Muniaín byl ale asi až moc pohodlný a promeškal šanci na přestup. Nyní je hvězdou Bilbaa jeho mladší bratr Nico. Udělá tu stejnou chybu? Zájem o mladého španělského reprezentanta má především Barcelona, která by jím chtěla nahradit Ousmane Dembelého.

Nico Williams je odchovancem Athletic Club Bilbao, stejně jako jeho starší bratr Iňaki, jenž už je jednou z klubových legend. V prvním týmu nastupuje Nico od svých 18 let. Poslední 2 sezóny už hraje opravdu pravidelně a zatímco ve své první úplné sezóně neměl gól ani asistenci, vloni už si gólů připsal 6 a k tomu navíc stejný počet přihrávek. Dostal se do španělského národního týmu, a zahrál si na světovém šampionátu v Kataru. Aktuální ročník započal ve velkém stylu. Za 4 utkání nasbíral už 4 asistence a jeho cena roste.

Patří skutečně mezi to nejzajímavější a nejtalentovanější, co nejvyšší španělská soutěž nabízí a svou fotbalovostí a talentem převyšuje Athletic Bilbao a nebude trvat dlouho a skutečně se bude muset stěhovat. Všichni tedy asi doufáme, že si vybere radši kariéru venku z Bilbaa, než aby byl klubovou ikonou jako jeho bratr nebo Iker Muniain, kteří nikdy nevytáhli paty z domu. Má rozhodně větší potenciál než měl jeho bratr a stejný, né-li vyšší než před více než 10 lety aktuální kapitán klubu Muniain. Zájemci už tu jsou nyní.

Tím hlavním má být Barcelona. Ta sice na křídlo brousí diamant v podobě Lamineho Yamala, ale někdo jako Nico například na úkor Ferrána Torrese, kterého si Xavi úplně neoblíbil, to nezní špatně. Navíc by mohl zalepit díru po Dembelém. S ním si ohromně rozuměl Lewandowski, ale s jeho zraněním a odchodem už na to tak úplně nedokázal plnohodnotně navázat Brazilec Raphinha. Ani on není nedotknutelný. 21letý rodák z Pamplony bude mít na stole nový kontrakt v Bilbau. Pokud ho nepodepíše, může odejít v lednu za zlomek ceny, nebo v létě úplně zadarmo.

Nico Williams

David Suchý / sport.es

Nejnovější články