Zpět na » Primera Division » Nejžhavější španělské zboží. Mladík Fresneda z Valladolidu se rozhoduje mezi Dortmundem a Arsenalem

Nejžhavější španělské zboží. Mladík Fresneda z Valladolidu se rozhoduje mezi Dortmundem a Arsenalem

Nejžhavější španělské zboží. Mladík Fresneda z Valladolidu se rozhoduje mezi Dortmundem a Arsenalem © football.london - Ivan Fresneda se nyní rozhoduje mezi Dortmundem a Arsenalem

0

Líbilo se

23.01. - Žádný Ansu Fati, Gavi nebo třeba Marco Asensio. Nejžhavějším španělským zbožím na trhu je aktuálně teprve 18letý krajní obránce Ivan Fresneda z Realu Valladolid. Letos začal hrát pravidelně a patří mezi důležité články týmu. A to láká obří zájem. Boj o něj je už ale prakticky jen mezi Borussií Dortmund a Arsenalem. Oba týmy zaplatili požadovaných 15 milionů eur.

Fresneda odchovancem Realu Valladolid není. Hrál třeba 4 roky za Real Madrid a byl i v Leganés, odkud do Valladolidu zamířil. Během lóňského ročníku už krátce po svých 17. narozeninách pod trenérem Pachetou debutoval v prvním týmu a hned ukázal, že je v něm pořádný potenciál. S rokem narození 2004 je opravdu úkaz. V letošní sezóně nastoupil v rámci La Ligy do 10 utkání. Má skvělý dribling a celkovou práci s míčem a výborné herní myšlení. Za zápas průměrně vymyslí 1 klíčový pas, ze kterého je velká šance. Na krajního obránce to není zlé.

Španělský reprezentant do 19 let se ale zřejmě bude stěhovat. Otázkou už zůsává jen, kam to bude. Zájem měl Juventus, ale to je vzhledem k jeho současným problémům trochu mimo. Do boje se vložily anglické kluby a to Newcastle a Arsenal. K nim se přidává Borussia Dortmund. Právě BVB a aktuálně vedoucí tým Premier League Arsenal už měli složit požadovaných 15 milionů eur a vše je nyní na Fresnedovi. Oba kluby pak prý chtějí, aby zbytek sezóny odhostoval ve svém současném celku.

David Suchý / goal.com

Nejnovější články