Zpět na » Primera Division » Real Madrid v lize poprvé padnul. Nad jeho síly bylo výborné Rayo Vallecano

Primera Division - Real Madrid v lize poprvé padnul. Nad jeho síly bylo výborné Rayo Vallecano

Real Madrid v lize poprvé padnul. Nad jeho síly bylo výborné Rayo Vallecano © realmadrid.com - Prohře už nezabránil ani Luka Modrič

0

07.11. - REVIEW Real Madrid ještě v La Lize v letošní sezóně nepoznal přemožitele. To platilo až do dnešního dne. Bílý balet si udělal v rámci Madridu výlet na stadion Raya Vallecana a měl si dojít pro další 3 body. Jenže proti chudému příbuznému z hlavního města nepodal dobrý výkon a po zásluze prohrál 2:3. Přichází tak o neporazitelnost i vedení v tabulce, které přebírá Barcelona.

Real musel dohánět už po 5 minutách. Odchovanec Los Blancos Fran García našel výborně záložníka Comesaňu a ten se trefil přesně k tyči. Krásný gól od svátečního střelce. A Rayo nepolevovalo. Hodně aktivní byl hlavně Isi, který nepříjemně prověřil Courtoise. Pak ale přišly chvíle, kdy to pro Real Madrid vypadalo velmi dobře. Luka Modrič proměnil penaltu a Eder Militao z rohového kopu otočil skóre. Jenže tak poločas neskončil. Po zmatku ve vápně se míč dostal k Alváro Gracíovi a ten míč z první napálil do sítě. Poločas skončil 2:2.

Zápas doprovázelo hodně faulů a potyček, což mělo za následek i vyloučení trenéra domácích Iraoly, který po nepřiznaném rohovém kopu už po několikáte vypěnil. Ale radovat se mohl. Dani Carvajal zahrál rukou a kopala se penalta. Tu kapitán Trejo kopl mizerně a Courtois chytil. Jenže rozhodčímu se nezdálo jeho postavení a příliš brzké vběhnutí hříšníka Carvajala do vápna. Penalta se opakovala a Trejo už proměnil. V samotném závěru mohl alespoň srovnat Rodrygo, ale v tisíciprocentní šanci naprosto selhal. I přes závěrečný tlak se skóre neměnilo.

Například doteď výborného Federica Valverdeho jsem si na hřišti všimnul až v osmiminutovém nastavení zápasu, kdy se přesunul na pravé křídlo. Jinak byl neviditlený. Real zkrátka bez Karima Benzemy neumí využívat šancí. Vždyť ze 17 střel šly na bránu pouze 2. Vallecano podalo výborný výkon a 3 body si zkrátka zasloužilo. Touto ztrátou se do čela ligové tabulky dostává Barcelona. Tu v posledním kole před mistrovstvím světa čeká Osasuna, zatímco Real Cádiz.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.