Zpět na » Primera Division » Leicester City žhavým kandidátem na zisk Brazilce Coutinha

Leicester City žhavým kandidátem na zisk Brazilce Coutinha

Leicester City žhavým kandidátem na zisk Brazilce Coutinha © thesun.co.uk - Philippe Coutinho

1

Líbilo se

15.06. - BULVÁRNÍK S velice překvapivou zprávou přišel španělský deník Mundo Deportivo. Leicester City má mít velký zájem o koupi Coutinha, který nenaplnil očekávání v Barceloně a klub je ochotný jej prodat.

Když Philippe Coutinho přicházel na Nou Camp z liverpoolského FC za astronomickou částku ve výši 105 milionů liber, všichni očekávali, že naváže na své veleúspěšné působení v Liverpoolu. Ovšem opak se stal pravdou a Philippe Coutinho byl rázem označován jako jeden z nejhorších přestupů vůbec v celé historii fotbalu. Vinou zranění a také hostování v Bayernu Mnichov, nastoupil v La Lize jen k 64 zápasům a dokázal vstřelit pouhých 15 gólů. Vzhledem k tomu, za jakou sumu a s jakým očekáváním do katalánského klubu přicházel, jsou tyto čísla opravdu velkým zklamáním.

Poté, co se z Barcelony začaly šířit zprávy, že klub chce v létě prodat až 18 hráčů současného týmu, jméno Coutinha bylo skloňováno ihned mezi prvními. Důvodem tohoto obrovského prodejního plánu je především to, že dluh klubu v současné chvíli, dle dostupných informací, dosahuje neuvěřitelných 862 milionů liber. Předpokládá se tedy, že spousta hráčů, kteří jsou zcela jistým zklamáním, budou letos v létě prodáni. Vedle Coutinha se spekuluje například i o odchodu Antoine Griezmanna či Sergia Busquetse.

A právě o Brazilce má mít dle posledních zpráv enormní zájem Leicester, který je ochoten nabídnout částku 20 milionů liber. Velkou roli totiž hrají také astronomické platy hvězdných hráčů působících na Nou Camp, klub je tedy ochoten nalézt společnou řeč i při nižších přestupových částkách, které by však znamenaly velkou úlevu pro klubovou kasu. Foxes se dále také jeví jako ideální a reálná lokalita pro přesun Coutinha kvůli tomu, že na lavičce u klubu současně působí Brendan Rodgers, který Coutinha trénoval ještě v době svého působení na Anfieldu a to v sezóně 2013-2014.

Leicester je, dle španělských médií, tak jeden z mála klubů, které jsou ochotni s Brazilcem podepsat smlouvu a doufat v jeho kariérní restart. Coutinho totiž v posledních měsících za FC Barcelonu neodehrál, díky zranění, ani minutu. Je kolem něj tedy ještě spousta otázek, na které bude muset vedení nalézt odpověď a své kroky správně vyhodnotit. Ovšem i přes mnoho nejistot, má mít Leicester opravdu velký zájem Coutinha přivést zpět do Premier League.

Sebastian Suba / mundodeportivo.com, dailymail.co.uk , fotbalportal.cz

Nejnovější články