Zpět na » Primera Division » Luis Suarez vyrovnal rekord Radamela Falcaa, dál v dresu Atletů září

Luis Suarez vyrovnal rekord Radamela Falcaa, dál v dresu Atletů září

Luis Suarez vyrovnal rekord Radamela Falcaa, dál v dresu Atletů září © - Saurez - Falcao

1

Líbilo se

03.02. - Luis Suarez dal v prvních 16 ligových zápasech za Atletico Madrid už 14 branek a stal se tak prvním hráčem po Radamelovi Falcaovi, kterému se to v jeho první sezóně v klubu povedlo. Předtím by jsme museli na stejná čísla vzpomenou až do sezóny 1997/98, kdy zase v dresů Atletů zářil Christian Vieri. A dříve v minulosti pak Balzatar v osmdesátých letech a Pruden v letech čtyřicátých. Je zajímavostí, že všichni tito tři zmínění nakonec skončili jako nejlepší střelci soutěže.

Suarez zatím závod z Pichichi trofej vede a pokud by ji nakonec i získal, stal by se prvním hráčem madridského celku, kterému se to od roku 2009 povedlo. V té době kraloval Diego Forlan.

Jeho největšími pronásledovateli jsou Lionel Messi, Youssef En-Nesyri, Gerard Moreno a Karim Benzema. Útočník má tedy na kontě už 14 přesných tref. Pět z nich dal pravou nohou, čtyři levou, dvakrát se prosadil hlavičkou a z penalty a jednou také zaznamenal gól po přímém volném kopu.

Kanonýr přišel na Wanda Metropolitano na konci září a přitom hned do týmu zapadl a je jeho hlavní hvězdou. Pokud dokáže i v další části ročníku navázat na Falcaa, mohl by mužstvu dopomoci k nějaké trofeji. Falcao klub dotáhl k titulu v Evropské lize a Superpoháru UEFA, nicméně Suarez jistě pomýšlí na větší ocenění v podobě La Ligy či Ligy mistrů.

Michal Stix / www.marca.com

Nejnovější články