Zpět na » Primera Division » Bývalý hráč Realu Madrid Robinho skončil v novém klubu pouhý týden po podpisu smlouvy

Primera Division - Bývalý hráč Realu Madrid Robinho skončil v novém klubu pouhý týden po podpisu smlouvy

Bývalý hráč Realu Madrid Robinho skončil v novém klubu pouhý týden po podpisu smlouvy © trtworld.com - Robinho

2

Líbilo se

19.10. - Robinho ve věku 36 let podepsal 10. října čtyřměsíční kontrakt s brazilským klubem FC Santos s možností prodloužení až do prosince 2022. Neuběhl však ani celý jeden týden od podpisu smlouvy a klub ji stihl s hráčem i rozvázat. Bývalý hráč Realu Madrid, Manchesteru City či AC Milán je totiž obviněn ze znásilnění mladé ženy z roku 2013, kdy byl ještě hráčem Rossoneri.

„FC Santos a Robinho oznamují dohodu o ukončení smlouvy podepsanou 10. října, aby se hráč mohl soustředit na jeho obvinění v Itálii," píše se na oficiálním Twitterovém účtu brazilského klubu.

Zareagovat už stihl i samotný Robinho.

„S největším smutkem v mém srdci vám dávám vědět, že jsme se spolu s prezidentem klubu dohodli zrušit kontrakt v tomto mém turbulentním životním období. Mým cílem bylo vždycky pomoci Santosu. Pokud je však moje přítomnost problémem, je lepší odejít a soustředit se na osobní záležitosti," řekl ve videu brazilský útočník.

Robihno měl v roce 2013 znásilnit spolu s gangem dvacetiletou ženu v italském nočním klubu. Byl odsouzen k devíti letům vězení, ale odvolal se. Unikla však nahrávka, která jasně svědčí o jeho vině. Robinho na ní prý řval o svém odsouzení: „Směju se a je mi to jedno. Ta žena byla opilá a ani neví, co se stalo."

Příchod stonásobného brazilského reprezentanta pobouřil sponzory, fanoušky i ženské organizace. Klub argumentoval tím, že případ je stále otevřený. Robinha sice odsoudili ještě v roce 2017 k devíti letům vězení, ale proti rozsudku se odvolal. Sílící tlak ze strany sponzorů však nakonec přiměl vedení, aby se s hráčem rozloučilo.

Robinho byl v mládí považován za nástupce legendárního Pelého. Odchovanec Santosu začal svoji evropskou kariéru v Realu Madrid, se kterým získal dva tituly v La Lize. Někdejší reprezentant Brazílie nastoupil za giganta z hlavního města Španělska dovedna na 137 duelů a připsal si bilanci 35 gólů a 23 asistencí.

Robinho

Ke konci svého působení v Madridu ale připomínal vyhasínající hvězdu. Real Madrid si mohl mnout ruce, že poměrně problémového zakončovatele prodal za lukrativních 43 milionů eur. Koupil ho Manchester City, který byl čerstvě koupený arabskými investory a na přestupové částky příliš nekoukal. V Manchesteru City měl bilanci 16 přesných zásahů a 12 gólových přihrávek v 53 zápasech.

Hráčův vztah s klubem se ale postupně zhoršoval, až Robinho raději prchl na hostování do brazilského Santosu, ze kterého se už nechtěl vrátit. City jej nakonec prodalo na poslední chvíli letního přestupového období do AC Milán za 15 milionů eur.

„Manchester je senzační místo pro fotbal, ale hrozné pro život. Ta zima, chlad a temné noci...To je pro mladého Brazilce hodně těžké," dodal k angažmá v Anglii později.

„Jsem výjimečný fotbalista a když hraju, potřebuju být šťastný. Tak to bylo v Realu Madrid, ale nikdy v City. Asi jsem Madrid neměl nikdy opustit," mrzí Robinha.

Robinho
Dres AC Milán si oblékl dohromady 144krát, přičemž míč do brány soupeře poslal 32krát a přidal i 31 asistencí. Během své kariéry působil i v tureckém Basakhsehiru Istanbul nebo čínském Guangzhou Evergrande FC.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

Gabriela Průšová / 90min.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Rapeinho Smajlík 13

prasident
Nejnovější články