Zpět na » Primera Division » Sebekritický Hazard: Moje první sezóna v Madridu byla špatná

Primera Division - Sebekritický Hazard: Moje první sezóna v Madridu byla špatná

Sebekritický Hazard: Moje první sezóna v Madridu byla špatná © as.com - Eden Hazard

1

Líbilo se

26.03. - Pokladnu Realu Madrid stál loni v létě sto milionů eur. Proto se od něj čekaly velké věci. Jenže Eden Hazard během první sezóny v novém klubu zatím nijak nezáří. Mohou za to i zranění, které zbrzdily jeho rozlet. Belgický fotbalista ale v žádném případě nehledá výmluvy a natvrdo řekne: „Moje sezóna byl špatná."

Sto milionů eur. Takovou investici vložil madridský Real loni v létě do přestupu záložníka Edena Hazarda z Chelsea. Příchod hvězdy, po níž trenér Zidane už dlouho prahnul, vyvolal velká očekávání mezi fanoušky. Jenže při pohledu zpět na odehranou část sezóny je asi málo těch, kteří by byli s výkony belgického fotbalisty bezvýhradně spokojeni.

Hned v úvodu ročníku to začalo debatami o hráčově nadváze, následovalo svalové zranění, kvůli němuž nestihl začátek ligové soutěže a v průběhu podzimu vypadl ze hry podruhé, kvůli problémům s kotníkem na mnohem delší dobu. Choulostivé místo, s nímž měl problémy už při působení v Chelsea, dostalo po souboji s Meunierem v zápase proti PSG další zásah, který musela vyřešit až operace. „Jsem na tom čím dál tím lépe, před týdnem mi vyndali stehy. Mohu teď trénovat mnohem víc. Už můžu chodit, takže všechno jde dobře," pronesl ze své domácí karantény Hazard.

Právě Madrid, kde přebývá, je ze španělských měst asi nejvíce sužován pandemií koronaviru. „Jsem neustále doma, hlídám se. Neříkám, že se nemohu nakazit, ale jsem stále uvnitř, nikam nevycházím, nikdo k nám nechodí, nikoho nemůžeme navštěvovat. Strach mám jenom trochu, jako ostatní. Mám spíše strach o slabší lidi, kteří mají větší problémy," soucítil se svými spoluobčany.

Kvůli současné krizi, způsobené nákazou COVID-19, nejsou zastaveny pouze národní ligy, ale o jeden rok byl odložen i evropský šampionát. Mohlo by se zdát, že Hazard z toho bude mít radost, neboť přítomnost na tom letošním byla vzhledem ke zranění hodně nejistá. Nicméně Eden byl tímto krokem spíše zklamán.

„Věřil jsem, že mistrovství stihnu. Takže odložení mě zklamalo. Měl jsem v plánu, že si na něm zahraji. V roce 2021 budeme všichni zase o rok starší, což je smůla, ale můj kotník mi aspoň umožní dostat se zpět do formy. Také pro fanoušky to bude složité, protože ti chtějí každé léto vidět mezinárodní turnaj, i pro ně to musí být zklamání. Ale v životě jsou jiné priority. Chtěl jsem se na turnaj dostat, udělat všechno možné, abych byl ve formě hned od prvního zápasu. Tvrdě jsem na tom makal. Určitě bych měl dobrou formu, ať by se stalo cokoliv. Možná by mi scházelo tempo, ale o kvalitu nepřijdete."

Kvalitu chtěl ukazovat i v průběhu sezóny v bílém dresu Realu Madrid, ovšem to se úplně nedařilo. „Má první sezóna v Realu je špatná, i když ne v celé své délce. Je to sezóna, během níž se člověk adaptuje. Souzen ale budu až podle druhé sezóny. Záleží jen na mě, abych byl příští rok v dobré formě. Tým je tady dobrý. Pro mě je to skvělá zkušenost. Pořád mám ještě čtyři roky smlouvy."

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články