Zpět na » Primera Division » Průvan v Barceloně. Klub v létě může opustit až osm fotbalistů

Primera Division - Průvan v Barceloně. Klub v létě může opustit až osm fotbalistů

Průvan v Barceloně. Klub v létě může opustit až osm fotbalistů © express.co.uk -

0

Líbilo se

25.03. - Letošní léto bude jiné, než všechna ostatní. Alespoň u přestupů fotbalistů to bude platit stoprocentně. Finanční krize, která na kluby dolehne v souvislosti s pandemií koronaviru, se odrazí i částkách, které se budou utrácet za hráče a také na jejich platech.

Experti odhadují, že tržní cena hráčů poklesne zhruba o dvacet procent, stejně jako jejich platy. Konkrétně pro Barcelonu, která má v plánu koupit z Interu Lautara Martíneze to může být jedině dobře. Cena hráče bude určitě nižší, než kdyby například získal s nerazzurri nějaký titul, či si vystřílel cenu pro nejlepšího kanonýra.

Nicméně i tak přijde klubovou pokladnu azulgranas na slušné jmění. A to se ještě mluví o tom, že Barca chce vylepšit herní obsazení na pozicích ve středu zálohy, na stoperu, či na postu levého obránce.

A na takové investice bude muset Barcelona někde vzít. Proto už má vytipováno osm fotbalistů, kteří by teoreticky na prodej byli. Fotbalisté, kteří mohou bez problému setrvat v kádru, ale pokud by o ně byl zájem, klub je bez váhání prodá.

Nejčastěji se v tomto ohledu spekuluje o záložnících Ivanu Rakitićovi, jenž byl naposledy zmiňován v souvislosti s přestupem do Sevilly a Arturovi Vidalovi. Ten by teoreticky mohl tvořit součást přestupové operace s Lautarem Martínezem. Oběma navíc končí smlouva v roce 2021 a v létě je proto poslední šance, jak za ně získat slušný obnos.

Mezi hráči, kteří by případně mohli opustit Camp Nou, jsou i brankář Neto, jenž loni do klubu přišel výměnou za gólmana Cillessena, či útočník Martin Braithwaite. Ten do Barcelony dorazil až po uzavření lednového okna jako náhrada za dlouhodobě zraněného Dembélého. Ale v jejich případě platí výše uvedené - mohou odejít, ale problémem nebude, když zůstanou.

Je to rok a něco nazpátek, co Barcelona nechtěla o odchodu stopera Samuela Umtitiho ani slyšet. To už ale neplatí. Pod trenérem Setiénem sice hraje víc, ale do dřívější spolehlivosti má daleko, navíc mu postupně začíná narůstat plat. V Anglii je o něj zájem, tudíž případný přestup by asi azulgranas docela uvítali. Speciální případ je Coutinho. U něj se jeví asi nejpravděpodobněji další hostování, díky němuž by Barcelona alespoň ušetřila jeho plat 13 milionů eur ročně. Aby se Kataláncům rentoval jeho drahý nákup, museli by po amortizaci získat aspoň 80 milionů. A to za něj nikdo v tuto chvíli nedá.

Podle deníku SPORT je dalším hráčem, jenž by případně mohl opustit angažmá v Barce, mladý levý obránce Júnior Firpo. Od něj se čekaly podobné výkony, jakými na sebe upoutal v Betisu, ale kde nic tu nic. Zatím u něj panují rozpaky a pokud by o hráče někdo projevil zájem, klub by ho prodal.

A nakonec je tady Griezmann, nejkomplikovanější případ. Jeho výkony sice nebyly úplně zlé, dokázal vstřelit rozhodující góly, ale přeci jen se i od něj čekalo víc. Jeho budoucnost bude z velké části záviset na tom, jestli bude chtít zůstat a možnost, jestli by ho Barca nemohla zapojit do přestupu Neymara nebo Lautara Martíneze.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

no, nejprv PSG zmrvilo trh s hraci prestupem neymara, tak by se po krizi ty castky za prestupy mohli vratit zas k normalu. to neni spatna vyhlidka nakonec

HyperioN
Wazz - 25.03. Odpovědět

tenhle článek už tady čtu zrecyklovanej asi potřetí pane Preisler ...

Wazz
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články