Zpět na » Primera Division » Haaland ohromuje Evropu. Proč ho odmítla koupit Barcelona, která teď shání útočníka?

Primera Division - Haaland ohromuje Evropu. Proč ho odmítla koupit Barcelona, která teď shání útočníka?

Haaland ohromuje Evropu. Proč ho odmítla koupit Barcelona, která teď shání útočníka? © express.co.uk - Erling Haaland

3

Líbilo se

19.02. - Je to k nevíře, co předvádí tenhle 19letý Nor. Včera Erling Haaland dvěma góly rozhodl o tom, že Dortmund pojede za tři neděle do Paříže k odvetě s PSG s jednogólovým náskokem. Po svém přestupu do německého klubu vůbec nešetří střelným prachem. V sedmi zápasech už nastřílel jedenáct branek. Proč ho nekoupila Barcelona, která nyní utratí za útočníka prakticky stejnou sumu, jako stál jeho transfer ze Salzburgu?

Barcelona po zraněních Luise Suáreze a Ousmaneho Dembélého shání útočníka, kterým by zacelila mezeru vzniklou absencemi marodících barcelonských útočníků. Podle všeho se jím nakonec stane dánský fotbalista Martin Braithwaite z Leganés, za něhož Barca zaplatí 18 milionů eur. Nicméně už během lednového přestupového okna, když ještě byli oba hráči zdrávi, se rokovalo o tom, že Barcelona potřebuje s výhledem do budoucna posílit svoji ofenzivu.

Hlavním důvodem byl stárnoucí Luis Suárez, který se neustále potýkal se zraněními, což se nakonec, ještě v době, kdy bylo otevřeno přestupové okno, i potvrdilo.

V tu chvíli už ale byl uzavřen přestup talentovaného 19letého fotbalisty Erlinga Haalanda ze Salzburgu do Dortmundu. Ten na sebe poutal pozornost především skvělými výkony v dresu rakouského Salzburgu. V Lize mistrů nasázel v podzimní části osm gólů, dokázal skórovat v pěti ze šesti zápasů základní části. Proč takového hráče nepřivedla Barcelona, navíc, když za něj Dortmund zaplatil jen 20 milionů eur?

Přestupová částka byla sice velice příznivá, ovšem nepředstavovala jediné výdaje spojené s přestupem. A ačkoliv se azulgranas o norského mladíka zajímali, nakonec z případné operace vycouvali. A nebyli sami. Podobně zareagovali další top kluby - Real Madrid, Manchester United, Juventus, nebo AC Milán.

Šlo o to, že vedle sumy za uhrazení přestupu musel Dortmund ještě splnit náročné finanční požadavky hráčova otce, který si nárokoval 8 milionů eur za podpisový bonus. Nechvalně proslulý agent Mino Raiola samozřejmě nemohl zůstat zkrátka a řekl si o 15 milionů eur. Velkou zátěž pro klubovou pokladnu bude představovat i plat hráče ve výši 8 milionů eur. Raiola navíc požadoval, aby byla do smlouvy zanesena klauzule, díky níž vstoupí v platnost od roku 2021 výkupní klauzule ve výši 75 milionů eur.

Další argumentem, proč Barcelona Haalanda nekoupila, byla i sportovní stránka. Hledala hráče nejen do vápna, ale podobného ražení jako je Suárez, zatímco Haaland je klasický hrot, devítka.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Kuzma - 20.02. Odpovědět

Mě hlavně sere, že nepřestoupil do United. Vždycky peníze nebyly problém, ale tady se to nějak seklo ...

Kuzma

Hlavně k vám nechtěl

Tomguncz9
peeko83 - 20.02. Odpovědět

Tak mladej a tak chytrej Smajlík 2

peeko83
Cornero - 21.02. Odpovědět

Vzhledem k tomu že ho zastupuje ten tlustej zmrd Raiola tak jedině dobře že jsme ho nekoupili. Dávat za 20m přestup podpisovej bonus 8m plus podpisovej bonus 15m agentovi to bych je taky kopnul do prdele. Navíc ten tlustej sráč ti ho za dva roky poštvě proti tobě a bude vymejšlet kam jinam by zase mohl přestoupit aby mohl dostat další přestupovej bonus. Díky nechci i když je to zjevně útočník od pánaboha tak za tohle by mi to nestálo

Cornero
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články