Zpět na » Primera Division » Arsenal s Chelsea mohou pomoci s přestupem Mbappého do Realu Madrid

Arsenal s Chelsea mohou pomoci s přestupem Mbappého do Realu Madrid

Arsenal s Chelsea mohou pomoci s přestupem Mbappého do Realu Madrid © forbes.com - Kylian Mbappé

5

Líbilo se

18.02. - Letní přestupové období je sice ještě relativně daleko, nicméně už teď je ideální doba připravovat půdu pro posilu z kategorie top fotbalistů. Řeč je o Realu Madrid a potencionálním přestupu útočníka Kyliana Mbappého z Paris Saint Germain. Jasný přestupový cíl číslo jedna bude pokladnu Bílého baletu jisto jistě stát velké jmění a madridský klub potřebuje na takovou mega operaci sehnat dostatečné množství financí

Už minulé léto Real Madrid pořádně utrácel. Nejvíce ze všech evropských klubů. Za posily rozfrncal přes 300 milionů eur. A letos to bude zřejmě podobně výživné. Kýženou posilou vedoucího celku španělské La Ligy by se totiž měl stát útočník Paris Saint Germain Kylian Mbappé. Hráč, jehož si francouzský klub cení na rekordní sumu všech dob. 285 milionů liber, tedy nějakých 300 milionů eur.

Jednadvacetiletý rychlík v probíhajícím ročníku nasázel úctyhodných 24 branek a sám naznačil, že letošní sezóna by mohla být tou poslední v Parku princů, byť je smluvně vázán až do roku 2022. A také to, že dalším působištěm by se měl stát klub jeho snů - Real Madrid. Jenže na tak náročnou operaci musí získat Real alespoň nějaké peníze prodejem hráčů stávajícího kádru.

Jedním z nich by mohl být ofenzivní záložník Isco. O něj se zajímají kromě Chelsea také Arsenal. Španělský reprezentant má na Bernabéu smlouvu do roku 2022 a proto je nejvyšší čas hráče zpeněžit. Byť se jeho pozice pod trenérem Zidanem poslední dobou o krapet zlepšila, asi nikdy nebude patřit mezi jeho nepostradatelné favority.

Cena Isca je odhadována na 63 milionů liber a kromě Arsenalu a Chelsea projevily zájem další kluby - Manchester City, Liverpool, Tottenham a PSG. Kohouti a Reds sice podle všeho přestali hráče sledovat, nicméně zájem Francouzů je stále aktuální. Mohl by se tak stát součástí přestupové operace Mbappého.

Jenže experti ve Španělsku vidí další působiště černovlasého dribléra spíše na britských ostrovech. Shodují se i na tom, že je optimální čas na přestup. V Realu je Isco už od roku 2013 a za sedm let se stále drží na hraně základní sestavy, častěji spíše pod ní.

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Nejnovější články