Zpět na » Primera Division » Exbarcelonský fotbalista má namířeno zpět do Španělska

Primera Division - Exbarcelonský fotbalista má namířeno zpět do Španělska

Exbarcelonský fotbalista má namířeno zpět do Španělska © hortanoticias.com - Paco Alcácer

2

Líbilo se

30.12. - Není to tak dlouho, co Paco Alcácer ohromoval německou Bundesligu v dresu Dortmundu. Přepisoval rekordní tabulky a vedení Borussie změnilo jeho hostování z Barcelony na trvalý přestup. Jenže jak se říká žádný strom neroste až do nebe a na španělského útočníka přišly horší časy.

Loni v Dortmundu, kam ho poslala Barcelona nejprve na hostování, exceloval. Celou sezónu se pohyboval na špici nejlepších kanonýrů německé nejvyšší soutěže, dohromady ve 26 utkáních zaznamenal 18 gólů.

Letos je na tom ale mnohem hůře. Zabrzdilo ho zranění a od trenéra Favreho také nepobírá bezmezné důvěry. Jako důkaz postačí skutečnost, že se v základní sestavě se od září objevil jen jednou. Logicky tak poklesla jeho produkce, která se smrskla na pouhých pět branek.

Alcácer proto po roce a půl začíná uvažovat o odchodu z Dortmundu. Dokonce se o tom měl bavit s klubovým vedením, které (těžko říct jestli kvůli tomu), sáhlo včera po talentovaném mladíkovi Erlingu Haalandovi. Signál, že Alcácer v Dortmundu buď dohrál, nebo se s ním do budoucna příliš nepočítá, je jasný.

Ovšem kam se bývalý barcelonský náhradník vydá? Rýsuje se mu jedna velmi zajímavá štace. Dveře dokořán pro něj mají v Atléticu Madrid. To sice nejprve avizovalo vážný zájem o uruguayského forvarda Paris St. Germain Edinsona Cavaniho. Ten je ale pro pokladnu Atlética hodně drahý.

Alcácer by byl mnohem ekonomicky zajímavější volbou. Cavani by byl zadarmo k mání až v létě. Teď by za něj Atlético muselo platit (minimálně 20 milionů eur) a to mu kvůli našponovanému rozpočtu příliš nevyhovuje. Jakékoliv investice do posil jsou v tuto chvíli zapovězeny. To Alcácer by byla jiná káva. Borussia by ho do Atlética podle všeho poslala na hostování s povinnou přestupovou opcí ve výši 30 milionů eur, splatnou po skončení sezóny. Navíc Cavaniho a Alcácerův plat se nedají vůbec srovnávat.

Atléticu se tak rýsuje velmi zajímavá posila.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Do cirkusu Barcelona včele s trpaslíkem fousáčkem už nikdo nechce kromě lopat a hypoték Smajlík 5 Smajlík 5 Smajlík 5 Smajlík 5 Smajlík 5 Smajlík 5 Smajlík 5

SpekounMarian
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články