Zpět na » Primera Division » Smolař Dembélé v slzách, šesté zranění v tomto roce. Griezmann šanci využil

Primera Division - Smolař Dembélé v slzách, šesté zranění v tomto roce. Griezmann šanci využil

Smolař Dembélé v slzách, šesté zranění v tomto roce. Griezmann šanci využil © FotbalPortal.cz - Zranění Dembélého využil Griezmann

2

Líbilo se

28.11. - Zdálo se, že vyhrál mini souboj o pozici v útoku u trenéra Barcelony Ernesta Valverdeho. Do zápasu proti Borussii Dortmund naskočil Ousmane Dembélé v základní sestavě, zatímco Antoine Griezmann zůstal jen na lavičce náhradníků. Jenže vydržel na hřišti jen 26 minut a s hlavou schovanou v dresu opouštěl trávník Camp Nou předčasně.

Boj o pozici vedle Messiho a Suáreze v útoku Barcelony nepřestává. Jednou má navrch Griezmann, nicméně po jeho posledních nevýrazných výkonech ho včera předběhl Dembélé. Kouč Valverde mu svěřil roli na kraji ofenzivní linie, což mělo nakopnout morálku mladého hubeného útočníka, který to v hlavě evidentně nemá ještě úplně srovnáno a dva roky od svého přestupu právě z Borussie se stále výkonnostně hledá.

Ovšem jestli to měl být onen impuls, jenž dodá Dembélému sebedůvěru, to, že mu Valverde věří víc než Griezmannovi, který měl využít a potvrdit kouči oprávněnost jeho volby, pak trval jen necelou půlhodinu. Poté, co se mu nepodařilo zakončit centrovaný balón od Sergiho Roberta asi věděl, která bije a že je konec dalším nadějím upevnit si místo v sestavě. Zoufale seděl na trávníku, sundal si kopačky, schoval si obličej do dresu a možná ukápla i nějaká ta slza. V boji mu nedovolilo pokračovat zranění. Střídání a místo něj na plac jeho konkurent Antoine Griezmann.

Ten navíc svoji šanci chytil za pačesy a i přes některé nepovedená zakončení nakonec dal branku na 3:0 a naznačil, že by spolupráce s Messim mohla v budoucnu třeba i fungovat.

Dembélé je ale v tuto chvíli psychicky dole. Jeho zranění zatím nebylo potvrzeno, ale už z jeho pocitů se dá dedukovat, že do příštích zápasů zřejmě nebude připraven. První odhady lékařů mluví o natrženém stehenním svalu, který by ho uložil na marodku na pět týdnů. Fotbal nejdříve v roce 2020. V jeho případě je to k uzoufání, protože podle deníku Marca jde už o jeho šesté svalové zranění v kalendářním roce 2019.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Wazz - 29.11. Odpovědět

může jít do chelsea tam mají černoušky rádi... Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 13 Smajlík 13

Wazz

Vynikající zpráva, teď může hrát v klidu playko a jíst u toho banány. Alespoň dostane prostor Fati.

vladcevesmiru1
COKO - 28.11. Odpovědět

Messi ale neskutečně válel tento zápas, to byla fakt krása.

COKO
Cule6 - 28.11. Odpovědět

Z Dembeleho v Barceloně nikdy nic nebude. Koncem sezony půjde, ztráta bude obrovská, budou rádi jestli dostanou aspoň polovinu, ale jiné cesty není. Byl to obrovský omyl.

Věřím ale, že jinde má šanci zazářit. Možná v italské lize by mu to mohlo jít.

Cule6
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články