Zpět na » Primera Division » Arturo Vidal: Nejsem spokojený, nejsem šťastný

Arturo Vidal: Nejsem spokojený, nejsem šťastný

Arturo Vidal: Nejsem spokojený, nejsem šťastný © sport.es - Arturo Vidal

0

Líbilo se

30.10. - Včera mu trenér Barcelony Ernesto Valverde přihrál místo v základní sestavě v utkání proti Valladolidu. Záložník Arturo Vidal touto nabídkou nepohrdl a využil ji na sto procent, když vstřel jeden gól svého týmu při výhře 5:1. Nicméně z celkového pohledu letos není chilský středopolař příliš šťastný ani spokojený.

Jeho produktivita je neuvěřitelná. Ačkoliv mu trenér Valverde na trávníku nedává moc prostoru, pokaždé když nastoupí, se dokáže prosadit. V lize zatím odehrál v sedmi zápasech jen 248 minut, ale s včerejší trefou už dokázal třikrát pokořit soupeřovu obranu, což znamená, že v průměru každých 83 minut vstřelí branku.

Nicméně ani tak není Vidal se svým letošním vytížením příliš spokojený. „Nejsem spokojený, nejsem šťastný. Celou svoji kariéru jsem býval zvyklý hrát v základu a tady to tak není. Ale jsem v klidu, tvrdě pracuji, abych celou situaci zvrátil a vybojoval si místo. Vím, že to přijde," optimisticky prohlásil Vidal. V hodně přelidněné středové řadě to ale bude mít velmi těžké. Zdá se, že pro trenéra Valverdeho je základní stavební jednotkou trojice záložníků Busquets - De Jong - Artur a mezi tuto trojici bude komplikované se vklínit.

„Snažím se pomoct. V mojí povaze je trvdě pracovat, vyhodnotit si moje chyby, abych se na základě toho mohl zlepšovat. Nejsem spokojený s mojí situací, ale jsou to rozhodnutí trenéra."

Poslední dobou se právě s nespokojeností Vidla kvůli nízké herní vytíženosti spekulovalo o jeho možném odchodu z klubu. Zájem měl projevovat především Inter Milán, kde na lavičce šéfuje Vidalův starý známý trenér Conte.

„S Antoniem Contem jsme zažili spoustu pěkných okamžiků. Výkonnostní skok, který jsem udělal, byl hlavně díky jemu. Ve fotbale je nejdůležitější důvěra a když vám ji trenér s takovou prestiží dá, hodně se zlepšíte," řekl Vidal.

Novináři se barcelonského fotbalisty zeptali i na to, jaký je jeho momentální vztah s reprezentačním kolegou, brankářem Cludiem Bravem, který shodou okolností také působil v Barce. Ten už je totiž delší dobu po jednom incidentu narušen.

„Bravova žena nás obvinila, že jsme šli slavit během šampionátu v Rusku a pak netrénovali, protože jsme měli být opilí. S Claudiem jsem při posledním srazu vůbec nemluvil. Jsem chlap a věci říkám do očí. A já už mu svoje řekl před dvěma lety, když tiskem proběhly ty komentáře jeho rodinných příslušníků. Nevím, jestli mě pochopil, protože od té doby už jsme spolu nikdy víc nemluvili. Jeden z nás by měl asi udělat ten první krok. Ale na soustředění (reprezentačního týmu) v Alicante jsem to já nebyl. Já neměl problém s tím, že každý trénoval individuální formou. Nejsme kamarádi a nikdy ani nebudeme. Ale národní tým je nejdůležitější," vysvětlil Vidal.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články