Zpět na » Primera Division » První letošní posilou Barcelony bude překvapivě brankář

Primera Division - První letošní posilou Barcelony bude překvapivě brankář

První letošní posilou Barcelony bude překvapivě brankář © marca.com - Neto

1

Líbilo se

22.06. - V Barceloně se v létě určitě očekávají velké, důležité a potřebné přestupy. Ať už jde o útok, zálohu či obranu. Nicméně první posilou se překvapivě stane brankář. Tedy hráč na pozici, kterou na Camp Nou úplně urgentně řešit nepotřebovali.

Nicméně vedení klubu k tomu dohnaly okolnosti. Stávající dvojka Jasper Cillessen vyjádřila touhu odejít z klubu, neboť za tři roky se nedokázala prosadit přes jasnou jedničku Ter Stegena a prognózy pro nadcházející sezónu nenapovídaly tomu, že by se v jeho případě mělo něco změnit k lepšímu.

Proto vedení klubu oznámil, že chce odejít. Jenže ačkoliv Cillessen nebyl trenérem Valverdem příliš vytěžovaný, když nastoupil, dokázal mužstvo nejednou podržet a potvrdit své kvality. Z toho důvodu ho Barca nehodlala prodávat pod cenou. Prvotní požadavky na zaplacení výkupní klauzule ve výši 60 milionů eur později Barcelona snížila na polovinu. Ovšem jak se zdá, nakonec za holandského gólmana nedostane ani to.

Už je totiž dohodnut transfer s Valencií, která zaplatí 25 milionů eur. Ještě předtím ale na Camp Nou zamíří gólman Netopýrů Norberto Murara, Neto. Za stejnou sumu.

Ačkoliv částky obou operací budou shodné, nepůjde o klasickou výměnu, ale promyšlený tah na urovnání účetních knih. Zatímco Neto by měl s Barcelonou podepsat kontrakt v úterý a bude pro Valencii započítán do finanční bilance sezóny 2018-19, Cillessenova operace se pozdrží až do prvních červencových dnů, aby byla naopak započítaná až do sezóny 2019-20.

Byť Neto během svého angažmá na Mestalle většinou působil jako gólman číslo jedna, má se za to, že důvodem jeho odchodu jsou spory s trenérem Marcelinem. Ten chce od nové sezóny sázet na brankáře Jaumeho Domenecha. Brazilský gólman navíc neuspěl ani se snahou vydobýt si lepší kontrakt.

Z čistě obchodního hlediska oba kluby na operaci vydělají. Valencia před dvěma lety kupovala Neta za 7 milionů eur, Barcelona v roce 2016 Cillessena za 13 milionů eur.


Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články