Zpět na » Primera Division » Chystá Barcelona výměnu brankářů?

Primera Division - Chystá Barcelona výměnu brankářů?

Chystá Barcelona výměnu brankářů? © estadio.com - Jasper Cillessen

0

Líbilo se

17.06. - Jasper Cillessen už v poslední době dostatečným způsobem demonstroval, že ho tři roky dělat dvojku v Barceloně moc nebavilo a určitě by se této roli chtěl vyhnout v následujícím ročníku. Hledá si proto nové angažmá, kde by měl šanci na pozici gólmana číslo jedna. Barca za něj ale požaduje vysoké odstupné, což komplikuje případnou operaci. Nicméně možná se v Cillessenově případě blýská na lepší časy...

Jasper Cillessen si zoufá. Tří roky žije v Barceloně ve stínu gólmana číslo jedna Marca Andrého Ter Stegena. A vize na změnu situace je zcela nulová. Německý gólman si pozici v brance svými výkony určitě zaslouží a také trenér Valverde v něj má plnou důvěru.

Náhradník Cillessen proto vidí jediné východisko ze zapeklité situace. Přestup do jiného klubu. Smlouvu má ale ještě na dva roky a Barcelona ho rozhodně nemá v úmyslu darovat případnému zájemci zadarmo, zvlášť když jeho výkupní klauzule činí 60 milionů eur.

Zájem měla Benfica, ale z její strany přišla pouze neformální nabídka ve výši 20 milionů eur. Tedy hodně nízká s ohledem na požadavky katalánského velkoklubu.

Teď se ale rýsuje mnohem nadějnější řešení. To, že se o brankáře Barcy zajímala Valencie, už je známo delší dobu. Ale ani ona nebyla ochotna zaplatit sumu 30 milionů eur, kterou si azulgranas představovali.

Nyní ale může dojít na zajímavý "trejd". Alespoň ho tak prezentovala rozhlasová stanice RAC1. Valencia totiž nabízí svého gólmana Neta, který si prý nesedl s trenérem Marcelinem a navíc touží po nové smlouvě. Do Barcelony by ho Valencia prodala za 30 milionů eur. Přesně takovou sumu potřebuje na přestupech vydělat do konce června, aby jí pasovalo účetnictví.

Opačným směrem by pak putoval Cillessen za nějž by Valencia utratila také oněch Barcelonou požadovaných 30 milionů. Ovšem jestliže byl Neto zvyklý vykonávat ve Valencii roli brankáře číslo jedna, v Barceloně by se musel spokojit pouze s vysedáváním na lavičce náhradníků, byť pravděpodobně s lepší smlouvu.


Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články