Zpět na » Primera Division » Jak získat Hazarda a neutratit moc? Do Chelsea by mohli z Realu zamířit hned dva hráči

Jak získat Hazarda a neutratit moc? Do Chelsea by mohli z Realu zamířit hned dva hráči

Jak získat Hazarda a neutratit moc? Do Chelsea by mohli z Realu zamířit hned dva hráči © marca.com - Eden Hazard

4

Líbilo se

09.04. - Eden Hazard. To je top priorita madridského Realu pro blížící se letní přestupové okno, které se otevře 1. července. Jenže dobrý hráč, jakým bezesporu fotbalista Chelsea je, stojí také ranec peněz a byť má Bílý balet pokladnu připravenou na útraty, bude se snažit vedení výdaje stlačit na nezbytné minimum.

116 milionů eur. To je podle včerejšího tvrzení seriózního serveru Sky Sports cena Edena Hazarda, kterou bude muset Real Madrid za belgického fotbalistu zaplatit, pokud s ním chce počítat do kádru pro nadcházející sezónu. Další britské médium - The Telegraph - dokonce informuje o tom, že by Blancos mohli tento týden učinit rozhodující krok a uzavřít operaci, jež se táhne roky. O Edena Hazarda se Real skutečně zajímá několik let, vždy ale zůstalo pouze u náznaků, nikdy se tento sen nestal realitou. To by se teď mělo změnit.

A klíčovou roli v přestupu by mohli, či lépe řečeno měli hrát dva fotbalisti, kteří sice patří Realu, ale jejichž obětování by nikoho v klubu ani moc netrápilo. Ostatně v probíhající sezóně za Real ani nehrají. Navíc by jejich přestup mohl velmi značně snížit přestupovou částku belgického reprezentanta.

Jedná se v první řadě o Matea Kovačiće. Ten odešel před sezónou z klubu jako nepotřebný na hostování právě do Chelsea. Ta na něj žádnou opci nemá, takže teoreticky by se měl Chorvat vrátit po sezóně do hlavního města Španělska. Ale manažerovi Sarrimu se hráč zamlouvá a rád by si ho v mužstvu ponechal.

„Rád bych, aby s námi zůstal. Může z něj být perfektní defenzivní záložník, máme jenom Jorginha," řekl nedávno novinárům italský kouč. Real by za jeho přestup podle všeho požadoval 50 milionů eur.

Druhým hráčem, který by se mohl stát aktivem madridského klubu v celé operaci, je James Rodríguez. Ten aktuálně působí v Bayernu, kam odešel na dvouleté hostování. Mnichovský klub ho v létě může získat za 42 milionů eur, ale jak se rozhodne vedení klubu, zatím jisté není. Prezident Bayernu Hoeness prohlásil, že pokud ho bude chtít trenér Kovać v týmu, koupí ho.

Pokud by tak učinil, celá suma by šla na přestup Hazarda. Pokud ne, nabídl by Real ofenzivního záložníka přímo Blues.

Jak uvádějí britská média, přestup Hazarda by byl ale náročný i s ohledem na jeho plat. Během šestileté smlouvy, která je pro něj připravena, by měl hráč Chelsea vydělat asi 110 milionů liber.


Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články