Zpět na » Primera Division » Na Coutinha se píská, Semedo nefilmoval, ale upadl

Primera Division - Na Coutinha se píská, Semedo nefilmoval, ale upadl

Na Coutinha se píská, Semedo nefilmoval, ale upadl © FotbalPortal.cz - Semedo a Coutinho

0

Líbilo se

10.03. - VIDEO Barcelona včera potvrdila roli favorita. Po nemastné neslané první půli nakonec porazila Rayo, celek ze sestupového pásma, 3:1. Důležitým okamžikem ale byla penalta, nařízená v 50. minutě za faul na Semeda, kterou posléze proměnil Messi ve vedoucí branku. Ovšem pokutový kop to byl přinejmenším sporný, sám postižený se samozřejmě hájí, že akci nenafilmoval. Ovšem o správnosti rozhodnutí nejsou přesvědčeni ani na slovo vzatí odborníci.

Trefil mě, dělám svoji práci a upadl jsem. Cítil jsem dotek, který jste viděli v televizi a musí vám proto být jasné, že šlo o penaltu," odpověděl hned po vítězném utkání proti Rayu pravý obránce Barcelony Nelson Semedo na dotaz na inkriminovaný okamžik z 50. minuty, kdy ho ve vápně zasáhl hostující obránce Jordi Amat. Situaci nakonec posvětil i sudí u videa a tak se zahrával pokutový kop. Je třeba říct, že hodně sporný.

Ani odborníci na pravidla z řad bývalých rozhodčích, kteří spolupracují s největšími španělskými sportovními deníky, se totiž neshodli na tom, jestli byl zákrok posouzen správně.

Myslím si, že rozhodčí rozhodl správně, protože Amat trefil nohu Semeda a podrazil ho. Porušení pravidel navíc hlavnímu rozhodčímu oznámil asistent, takže za mě penalta," uvedl v deníku Marca bývalí sudí Andújar Oliver.

Naproti tomu s deníkem AS spolupracující exarbitr Iturralde Gonzáles měl opačný názor. Podle mě tam kontakt byl, ale určitě víc udělal Semedo proto, aby upadl, než Amat aby ho podrazil. Nebyla to penalta."

Ačkoliv se Barcelona nakonec mohla radovat z povinných třech bodů, moc dobrou náladu asi neměl Philippe Coutinho. Tomu se hrubě nedaří a trpělivost s ním už ztratili fanoušci, kteří na něj ve chvíli, kdy šel střídat, pískali. Dembélé na půl plynu vytvoří větší nebezpečí než Coutinho v plném zápřahu," trefně poznamenal současnou situaci brazilského fotbalisty novinář Jaime Rincón. Vrcholem Coutinhova zmaru pak byla slabá střela ve vyložené šanci.

Coutinho má dobrou sezónu, jeho přestup byl ale hodně drahý a to také hraje roli v tom, že očekávání jsou u něj větší. Tak to prostě je. Reakci lidí musíme přijmout, protože jsou to naši fanoušci a je třeba je respektovat. My, spoluhráči, se ho ale snažíme plně podporovat. Potřebujeme ho na té nejvyšší úrovni," komentoval situaci Coutinha Piqué.


Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Cheche, ta "penalta" mi podráží kolena. :-D

doc_Uefalona

Respektive, onen "penaltový zákrok". :-D

doc_Uefalona
M10R10 - 10.03. Odpovědět

zmrde! jezis zase...

M10R10

Už vím, co s tebou je. Důvod je zřejmý, jsi adolescent. Musím říct, že se mi poněkud ulevilo, tzv. puberta totiž není nemoc, ale přirozené stádium v lidském životě. Ještě pár let a budeš v pořádku. :-)

doc_Uefalona
M10R10 - 11.03. Odpovědět

Dekuju

M10R10

Vždyť není vůbec za co. :-)

doc_Uefalona
Související odkazy
Nejnovější články