Zpět na » Primera Division » Slovenský obránce odmítl Barcu. Nechtěl dělat náhradníka

Slovenský obránce odmítl Barcu. Nechtěl dělat náhradníka

Slovenský obránce odmítl Barcu. Nechtěl dělat náhradníka © dailymail.co.uk - Martin Škrtel

3

Líbilo se

12.02. - Hrát v Barceloně je pro mnoho fotbalistů snem. Když se proto objeví nabídka z katalánského velkoklubu, která otevírá dveře kabiny na Camp Nou, málokdo odolá. Ale najdou se tací, jimž tato nabídka nezamotá hlavu. Do takové skupiny fotbalistů se řadí například slovenský reprezentant Martin Škrtel, který možnost působit v Barceloně odmítl.

Volání z Barcelony je velice lákavé. Kdo by mu odolal. Hrát na největším stadionu v Evropě za jeden z nejslavnějších klubů vůbec... Naposledy se nechal touto možností zlákat Kevin Prince Boateng. Na sklonku kariéry kývl na angažmá, které může trvat třeba jen pět měsíců, navíc s vědomím, že si asi moc nezahraje. Ale prostě už jen ten pocit být v Barceloně převážil nad všemi proti argumenty.

Úplně jinak ale smýšlel slovenský zadák Martin Škrtel. Ten totiž v lednu dostal zcela seriózní nabídku posílit azulgranas ve chvíli, kdy Barceloně teklo v zadních řadách do bot. Zranění byli Vermaelen s Umtitim, ten navíc odmítl podstoupit operaci a doba jeho konzervativní léčby v tu chvíli neměla pevně stanovené datum. Proto vedení klubu z Camp Nou chtělo přivést stopera, který by jistil dvojici Piqué-Legnlet pro případ nějaké nepředvídané události, nebo prostě jen z důvodu, aby si jeden z dua nastupujícího v základu odfrknul. Škrtel ale nechtěl do Barcelony přijít s cejchem záplaty.

Barcelona ho chtěla koupit, trvala na jeho příchodu, protože potřebovali stopera, který bude spolehlivou alternativou, ale hráč nesouhlasil, jelikož nechtěl být náhradník Piquého a Umtitiho," uvedl Mithat Halis, který je jedním z agentů slovenského borce.

Myslím si, že je lepší stoper, než Lenglet. Na druhou stranu Martin je v Istanbulu spokojený, ve Fenerbahce zastává důležitou roli. Nechtěl být třetím stoperem v Barceloně. Zástupci Barcelony ho dokonce sledovali v uktání Slovenska s Ukrajinou a hned jim bylo jasné, že Škrtel je lídr týmu. Martin nám ale řekl, že chce zůstat v Turecku," uvedl ještě Halis.

34letý Škrtel přišel do Fenerbahce v roce 2016 a smlouvu zde má do konce sezóny. Barcelona nakonec místo něj přivedla z Valencie Kolumbijce Murilla, těsně před koncem přestupového období pak ještě uspíšila příchod francouzského mladíka Todiba, s nímž byla původně domluvena až na letním přestupu.


Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, as.com

Související odkazy
Nejnovější články