Zpět na » Primera Division » Barcelona bez Messiho. Jak v příštích zápasech poskládá sestavu?

Primera Division - Barcelona bez Messiho. Jak v příštích zápasech poskládá sestavu?

Barcelona bez Messiho. Jak v příštích zápasech poskládá sestavu? © as.com - Leo Messi

2

Líbilo se

23.10. - Je čas začít vymýšlet alternativy. Hrát bez největší hvězdy Lionela Messiho není Barcelona příliš zvyklá. Vlastně vůbec. Letos to zkusila jen jednou, ale když se situace nevyvíjela úplně příznivě, stejně musel v průběhu zápasu borec se svatozáří naskočit do hry. Tolikrát vytahovaná závislost na Messim se ukázala v plné nahotě. Jak se tedy azulgranas obejdou bez něj? A jak poskládají sestavu bez Argentince?

Když Messi chybí v základní sestavě, je z toho okamžitě velká kauza. Hvězdný Lionel má místo v základu oprávněně pod palcem a zápasy v nichž nenastoupí od začátku do hry by se v každé sezóně vešly na prsty jedné ruky. I superstar holt musí občas trenér nechat odfrknout, aby neměla v nejdůležitější části sezóny na jaře zatavené nohy.

Tentokrát se ale o nucený oddech postaraly samy nitky osudu, když mu v posledním ligovém zápase se Sevillou nechaly ruku při pádu jeho těla vytrčenou proti zemi a Messi na ni tudíž naložil veškerou váhu svého těla. Vřetení kost pravé paže takový nápor neustála. Verdikt lékařů zněl nekompromisně - zlomenina, tři týdny mimo hru. Minimálně.

Co si ale nyní Barcelona bez největšího tahouna počně? Jak poskládá Valverde sestavu azulgranas pro důležité zápasy s Interem a Realem Madrid, které Barcu čekají v tomto týdnu?

Většina expertů se shoduje, že nejpravděpodobnější variantou pro těžké zápasy tohoto týdne bude prostě jen návrat Ousmaneho Dembélého zpět do sestavy, navíc na jeho oblíbené pravé křídlo.Další alternativou je možnost postavit Sergiho Roberta na útočnou pozici místo Dembélého, z níž by se při bránění stahoval na pravou stranu zálohy do rozestavení 4-4-2. Ovšem největší katastrofa minulé sezóny, porážka v Římě 0:3, přišla, když v sestavě hrál Roberto na pravé straně před Semedem.


Stejné rozestavení by ještě mohl trenér Valverde využít i v jiném personálním obsazení, kdy by Robertovo místo zaujal nevyužívaný Rafinha a místo Arthura by zůstal v sestavě Ivan Rakitić.


Eventualitou by rovněž mohlo být působení letní posily obounohého Malcoma na levém křídle a posunutí Coutinha pod Luise Suáreze. Jenže je třeba vzít v potaz, že Brazilec, ač je rychlý a dokáže přejít přes hráče, příliš nepočítá s důvěrou trenéra. Ten ho poslední dobou dokonce vynechává i z nominací a nasadit nerozehraného hráče by mohl být velký risk.

Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Malcom by konečně měl dostat šanci

Tomguncz2

suhlas...ma svoje kvality tak nech mu daju priestor a sa uvidi ako na tom je..

cica310584
Související odkazy
Nejnovější články