Zpět na » Primera Division » Překvapivá klauzule v Messiho smlouvě. Mají se fanoušci bát roku 2020?

Primera Division - Překvapivá klauzule v Messiho smlouvě. Mají se fanoušci bát roku 2020?

Překvapivá klauzule v Messiho smlouvě. Mají se fanoušci bát roku 2020? © mundodeportivo.com - Leo Messi

3

Líbilo se

15.10. - Útočník Barcelony Lionel Messi podepsal loni na podzim nový kontrakt s katalánským klubem, který si ho tak pojistil až do roku 2021. Tedy na další tři roky. V útrobách barcelonského stadionu se dokonce šušká, že se pro argentinskou hvězdu již připravuje další prodloužení smlouvy. O rok, možná o dva. To ale nakonec vůbec nemusí vejít v platnost, pokud Messi aktivuje jistou klauzuli ve smlouvě.

Fanoušci Barcelony se obávali, aby jim Leo Messi neprchl pryč z klubu. Jednání o prodloužení kontraktu se táhla jak med a argentinskému fenoménovi končila původní smlouva v červnu letošního roku. Nakonec ale přeci jen vedení a hráč dospěli k dohodě a v listopadu 2017 přidal nejlepší hráč klubové historie svůj podpis pod nový kontrakt, platný až do roku 2021.

Díky výstupní klauzuli ve výši 700 milionů eur je vcelku dobře ochráněn pro případ, že by ho jiný klub chtěl z Barcelony vykoupit, tak jak se to stalo u Neymara. V době konce platnosti smlouvy bude Messimu 34 let a vedení se domnívá, že v tu chvíli bude ještě na fotbalovém vrcholu a proto už se spekuluje, že by pro útočníka připravilo novou smlouvu, do roku 2022, s opcí až do roku 2023.

Jenže k tomu vůbec nemusí dojít, neboť jak potvrdilo Mundo Deportivo, ve smlouvě, kterou Messi podepsal v listopadu, je i klauzule, podle níž může Barcelonu opustit v roce 2020 úplně zadarmo. Jedinou podmínkou v tomto případě je, že to musí být do klubu na nižší výkonnostní úrovni. Zřejmě v podobném stylu, jako to před ním učinili Xavi, který přestoupil do katarského Al Sadd, nebo Iniesta, jenž posílil japonský Vissel Kobe.


Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, thesportbible.com, mundodeportivo.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
bohyyy - 15.10. Odpovědět

Smajlík 2

bohyyy

Takže United... Smajlík 7 S Mourinhem by to tou dobou mohli splňovat

Collector
Kuzma - 15.10. Odpovědět

Bohužel mě to taky napadlo Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3

Kuzma
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články