Zpět na » Primera Division » Barcelona má problém. Bude muset některou z nových posil vyškrtnout ze soupisky?

Barcelona má problém. Bude muset některou z nových posil vyškrtnout ze soupisky?

Barcelona má problém. Bude muset některou z nových posil vyškrtnout ze soupisky? © FotbalPortal.cz -

2

Líbilo se

08.08. - Problém, a to dost nepříjemný, teď svírá Barcelonu. V kádru se jí totiž nahromadili hráči s pasem ze zemí mimo Evropskou unii. Podle regulí španělských soutěží smějí být takoví fotbalisté na soupisce jen tři. Aktuálně má ale Barca v kádru hned šest mužů s tímto „handicapem“. Stihne tento zádrhel vyřešit do nedělního finále španělského Superpoháru, nebo do startu ligové soutěže, který ji čeká příští sobotu?

Marlon, Mina, Coutinho, Malcom, Arturo Vidal a Arthur. To je šest hráčů, kteří nemají pas EU. Podle španělských soutěžních řádů se takových fotbalistů dá na soupisku zapsat jen polovina z nich. První dva jmenovaní neměli v týmu místo. Kouč Valverde se jich chce zbavit.

Jenže potíž nastala ve chvíli, kdy se upekl přestup Artura Vidala. Ten sice působí v Evropě již delší dobu, ale nemá pas občana Evropské unie. Jeden hráč z nových posil, do nichž Barcelona nasypala přes 90 milionů eur, bude mimo soupisku. Samozřejmě za předpokladu, že Coutinho má místo na ní, jako nejdražší posila klubu, jisté.

Také on drží klíč, aby se celá situace rozmotala. Jeho žena má portugalský pas a Coutinho o něj má od poloviny července také zažádáno. Jenže proces se táhne a výsledný efekt zatím nepřinesl. Očekává se, že by měl brazilský fotbalista kýžený dokument každým dnem získat. Jenže zatím ho nemá. A v neděli hraje Barcelona první oficiální zápas o španělský Superpohár proti Seville.

Pokud by do té doby nestihl Coutinho portugalský pas obdržet, Valvedre zřejmě škrtne z nominace Artura Vidala. Za prvé byl jedinou posilou, která nebyla na předsezónním turné a problémem je i jeho zdravotní stav, kdy ho stále trápí koleno.

Pokud se ale celý proces protáhne, klub by musel ze soupisky pro ligu jednoho hráče ze země mimo EU vynechat a teprve ve chvíli, kdy by Coutinho pas obdržel, by ho na ni vedení mohlo zapsat. Management klubu nicméně věří, že se celá záležitost stihne vyřešit co nejdříve. A když ne do neděle, pak do příští soboty určitě.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, marca.com, sport.es

Související odkazy
Nejnovější články